Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm Haftası Başlıyor

12 Nisan, 2017 | 09:32
Turizm Haftası Etkinlikleri 2017

Turizm Haftası Etkinlikleri 2017

Turizm Haftası 17-22 Nisan Günlerinde Başlıyor

Her yıl Nisan ayının Son İki Haftasında Kutlanmaktadır. Bu Yıl İse 17- 22 Nisan arasında gerçekleşecek olan Turizm Haftasında yapılacak olan etkinlikler TUROB Türkiye Otelciler Birliği tarafından açıklandı. Bütün turizm çalışanlarının davet edildiği etkinlik programı ise şu şekilde;

17.04.2017 – 1. Gün Etkinlikleri

Saat: 14:00’da TÜRSAB – Türkiye Seyahat Acenteleri  Birliği Kongre Salonunda İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz Moderatörlüğünde ” İlimizde Turizm Sorunları ve Çözüm Önerileri” konulu panel gerçekleşecektir.

Konuşmacılar; TÜRSAB Başkanı Başaran ULUSOY, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Turizm Atölyesi Koordinatörü ve Başkan Danışmanı Tülin ERSÖZ, TYD Başkanı Oya NARİN, TÜROB Yönetim Kurulu Üyesi Kasım ZOTO, İstanbul Rehberler Odası Başkanı Hakan EĞİNLİOĞLU, Gurme Vedat BAŞARAN.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği, şehir merkezine uzak yoksul semtlerde  bulunan ilk ve ortaokul öğrencilerine İstanbul tanıtım turu yapılacak. (TUROB üyesi otelde yemek, profesyonel rehber eşliğinde ve TÜRSAB’ın sağladığı otobüsler ile ulaşım sağlanacak)

18.04.2017 – 2. Gün Etkinlikleri

Saat: 11:00 Sultanahmet’ten – Gülhane’ye kadar tüm sektör, turizm meslek liseleri, okul çalışanları- yeme içme tesisi çalışanlarının katılımı ile  Büyükşehir Belediye Kent Orkestrası eşliğinde “Turizme Dikkat Yürüyüşü”

Swiss Otel’de dünyanın bir çok ülkesinden gelen sosyal medya ve takipçileri 250 kişilik gezginler grubu ile etkinlik gerçekleştirilecek.

19.04.2017 – 3. Gün Etkinlikleri

İstanbul’da bulunan sosyal medya fenomeni ve  takipçi sayısı fazla olan gezginler kulübü ile etkinlik.

20.04.2017 – 4. Gün Etkinlikleri

Saat: 14:30 Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Nabi AVCI’nın Katılımı ile Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde “İSTANBUL” konulu söyleşi gerçekleşecek.

21.04.2017 – 5. Gün Etkinlikleri

Şemsipaşa İlçe Halk Kütüphanesi, Kadıköy Aziz BERKER Kütüphanesi, Fatih Kütüphanesi sergi ve yetişkinlere sunum eşliğinde konferans gerçekleşecek.

Saat: 15:00’de Ahmet Hamdi TANPINAR Edebiyat Müze Kütüphanesinde konferans ve resim sergisi.

Turizm haftası etkinlikleri boyunca, toplumda turizm farkındalığının aktarılmasına katkısı olan “Turizm Sloganlarını İçeren Bez Afişler” yerleşim birimlerinin giriş ve çıkışlar billboard, otobüs terminallerine, tren istasyonlarına, meydanlara, okul girişlerine, spor salonlarına, hava alanlarına asılmaları sağlanacaktır. Etkinlikler TUROB ve TURSAB iş birliği ile gerçekleştirilecektir.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Turizm Haftası Etkinlikeri, TUROB, Türsab,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları