Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm Haberleri / Küba Rus turistler için önemli bir destinasyon

07 Ocak, 2011 | 12:48

Turizm Haberleri / Küba Rus turistler için önemli bir destinasyon haline geldi.

Yapılan araştırmalara göre Rus turistlerin en çok tercih ettiği ülkeler arasında Küba ilk sıralarda yer alıyor. 2010 yılında Küba’yı ziyaret eden Rus turist sayısı 2009 yılına göre 19 bin kişi artarak toplam 56.234 rakamına ulaştı. Turizmciler bu rakamların ileriki yıllarda daha da artacağını söylüyorlar.

Rus Turistlerin genellikle Havana, Varadero ve Rınar Del Rio’ya ilgi gösterdikleri belirtiliyor.

Rusya Federasyonu Turizm Bakanlığından yapılan açıklamada, Aeroflot Havayollarının Moskova’daki Sheremetievo Havaalanından hergün Küba’ya sefer düzenlediğini belirtildi. Ayrıca Rus Transaero Havayolları’ nın, Moskova Damaedovo Havaalanından ve Sankt Petersburg’dan haftada iki kez Küba’daki plajlarıyla ünlü Varadero’ya doğrudan sefer düzenlediği belirtildi.

Küba Turizm Bakanlığı yetkilisi Estefania Escobar, 2011 yılı içinde adayı ziyaret edecek yolcu gemisi Adrinan sayesinde Küba’ya gelen tursit sayısında artış yaşanacağını müjdeledi.

2009 yılında Küba’yı ziyaret eden Rus turist sayısı 37 bin seviyelerinde olmuştu. Artan turist sayıları Küba’nın turistik anlamda Ruslar için artık önemli bir destinasyon olduğunu gösteriyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Küba Tatil, Küba tatili, Küba Tur, Küba Turizm Bakanlığı, Küba Turu, Kübayı Ziyaret Eden, Rus Küba, Rus Turist, Rus Turist Küba, Rus Turist Küba Tatili, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları