Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm gelirleri azaldı

29 Nisan, 2009 | 13:48

Turist Sayısında Düşüş Yaşandı Turizm gelirleri yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11,2 oranında azalarak 2 milyar 466 milyon 573 bin 727 dolar oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu  tarafından yapılan açıklamada turizm gelirinin 2 milyar 258 milyon 656 bin 662 dolarının kişisel, 207 milyon 917 bin 65 dolarının ise paket tur harcamalarından oluştuğu belirtildi.

Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsayan I. dönemde en yüksek turizm geliri 945 milyon 578 bin 361 dolar ile Mart ayında gerçekleşti. Ocak ayında 798 milyon 687 bin 484 dolar, Şubat ayında ise 722 milyon 307 bin 882 dolar gelir elde edildi. Ocak-Mart döneminde kişi başı ortalama harcama yabancılarda 608 dolar, vatandaşlarda ise 975 dolar oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Sektörel Turizm Haberleri, Turizm gelirleri, Türkiye İstatistik Kurumu,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları