Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Turizm gelirlerinde sağlığın payı yüzde 20 olacak”

27 Ağustos, 2011 | 11:54

Adana Ortadoğu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Halis Bayrak, sağlık turizminin sürekli geliştiğini belirterek, çok kısa sürede turizm gelirleri arasında sağlık turizminin payının yüzde 20 olacağını söyledi.

Türkiye’de son dönemlerde sağlık turizminin gündemde olmasının sağlık kurumu olarak kedilerini sevindirdiğini aktaran Bayrak, ülkemizin her bölgesinde bu alanda yatırımların yapıldığını aktardı. Bu konuda Ortadoğunun çok büyük bir pazar olduğunu vurgulayan Bayrak, “Bu bölgede sağlık biraz daha az gelişmiş durumda. Ortadoğu ülkelerinden gelecek hastalara sağlıkla ilgili en üst düzeyde hizmet verebilecek kapasitedeyiz, hem ülke olarak hem de Adana’da kurulu hastaneler olarak. Çevremizdeki illerden ekonomisi daha iyi olan Adana’na özel hastanelerin çeşitliliği açısından çok daha iyi konumda. “ dedi.

Ortadoğu ülkeleriyle ulaşım konusunda bazı sıkıntıların yaşandığını aktaran Bayrak, özellikle Adana-Mersin arasına kurulacak uluslar arası havaalanının bu konudaki sıkıntıları gidereceğine dikkat çekti. Havaalanının kısa sürede bitirilmesini temenni eden Bayrak, “Havaalanı yapılır orta doğudaki ülkelere direk uçuşlar başlarsa sağlık turizmi daha öne çıkar. Hastanelerin daha iyi olabilmesi daha iyi hizmet verebilmesi için alt yapıların yapılması önemli. Özellikle otelcilik hizmetlerinin yeterli olmadığını görüyoruz. Bu konuda turizmcilere ve belediyeye çok büyük işler düşüyor. Sağlık hizmetleri yönünden Adana’da hastaneler bu işin altından kalkacak kapasitede.” diye konuştu.

SAĞLIK TURİZMİNİN GETİRİSİ DAHA FAZLA

Normal bir turistin ülkemize geldiğinde 500 TL’ye tatilini yapıp gittiğini aktaran Bayrak şöyle devam etti: “Sağlık turizminde ise bu paranın 4-5 katını bırakıp gidecektir. Sağlık turizminin katma değeri çok daha fazla. Sağlık bakanlığı sağlık turizmiyle ilgili ücret listesi yayınladı bizde paramızı bu liste üzerinden alacağız. 10 yıldır bu konuda hasta almaya başladık. Son bir yıl içinde de her hata bir veya iki tane yabancı uyruklu hastalarımız oluyor. Hollanda’dan bir hastamız geldi son olarak, Azerbaycan’dan, Irak’tan Ortadoğu ülkelerinden insanlar tedavi olmak için hastanemizi tercih ediyor. Birkaç yıl içinde tüm turizm gelirleri içinde sağlık turizminin yüzde 15-20 arasından payı olacaktır Benim hastanemdeki hedefim ise yüzde 20. “

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adana Ortadoğu Hastanesi, Adana Ortadoğu Hastanesi Halis Bayrak, Halis Bayrak, Sağlık Turizmi, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları