Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmde umudumuz Çin ve Hindistan pazarı

05 Şubat, 2016 | 09:06

Hindistan Çin Turizm TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Çin ve Hindistan pazarının turizmde çok önemli potansiyeller taşıdığını söyledi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, son günlerde yaşanan terör olayları ve Rusya krizi sonrası büyük kayıplar yaşadığımız turizm sektörünün umudunun Çin ve Hindistan olduğunu söyledi.

Çin-Hindistan gibi pazarların turizmde büyük potansiyel taşıdığını belirten Başaran Ulusoy, “Orta ve uzun vadede nüfus ve harcama potansiyeli son derece yüksek olan bu iki ülkeden gelen ziyaretçi sayılarında ciddi artış bekliyoruz” dedi.

Avrupa ile Ortadoğu’dan gelen turistlerin, Türkiye’de gönül rahatlığıyla tatillerini geçirebileceğini dile getiren Ulusoy, Türkiye’yi dünya turizminde daha üst seviyelere çıkartacak çalışmaları gerçekleştirmeleri gerektiğini kaydetti.

2015 yılında Çin’den gelen ziyaretçi sayısının yüzde 57 artış göstermesine dikkat çeken Ulusoy, kısa vadede olmasada orta ve uzun vadede Çin ile Hindistan pazarının ülke turizmine katkısı olacağı kanaatinde.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başaran Ulusoy, Başaran Ulusoy açıklama, Başaran Ulusoy Turizm, Başaran Ulusoy Tursab, Çin, çin turizm, Hindistan, Hindistan Turizm, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türsab,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları