Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmde umudumuz Çin ve Hindistan pazarı

05 Şubat, 2016 | 09:06

Hindistan Çin Turizm TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Çin ve Hindistan pazarının turizmde çok önemli potansiyeller taşıdığını söyledi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, son günlerde yaşanan terör olayları ve Rusya krizi sonrası büyük kayıplar yaşadığımız turizm sektörünün umudunun Çin ve Hindistan olduğunu söyledi.

Çin-Hindistan gibi pazarların turizmde büyük potansiyel taşıdığını belirten Başaran Ulusoy, “Orta ve uzun vadede nüfus ve harcama potansiyeli son derece yüksek olan bu iki ülkeden gelen ziyaretçi sayılarında ciddi artış bekliyoruz” dedi.

Avrupa ile Ortadoğu’dan gelen turistlerin, Türkiye’de gönül rahatlığıyla tatillerini geçirebileceğini dile getiren Ulusoy, Türkiye’yi dünya turizminde daha üst seviyelere çıkartacak çalışmaları gerçekleştirmeleri gerektiğini kaydetti.

2015 yılında Çin’den gelen ziyaretçi sayısının yüzde 57 artış göstermesine dikkat çeken Ulusoy, kısa vadede olmasada orta ve uzun vadede Çin ile Hindistan pazarının ülke turizmine katkısı olacağı kanaatinde.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başaran Ulusoy, Başaran Ulusoy açıklama, Başaran Ulusoy Turizm, Başaran Ulusoy Tursab, Çin, çin turizm, Hindistan, Hindistan Turizm, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türsab,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları