Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm cenneti Maldivler İngiliz Milletler Topluluğu’ndan ayrılıyor

14 Ekim, 2016 | 06:17
Maldivler İngiliz Milletler Topluluğu’ndan ayrılıyor

Maldivler İngiliz Milletler Topluluğu’ndan ayrılıyor

Hint okyanusunun turizm cenneti adalar topluluğu Maldivler, İngiliz Milletler Topluluğu’ndan ayrılıyor.

Hint Okyanusu ortasında 90 bin kilometrelik bir alana inci gibi serpilmiş görüntüsüyle herkesi büyüleyen adalar topluluğu Maldivler, radikal bir kararla 1982 yılından bu yana üye olduğu İngiliz Milletler Topluluğu’ndan ayrılma kararı aldı.

Maldivler Dışişleri Bakanlığı, İngiliz Milletler Topluluğu’nun ülkenin siyasetine müdahale etmek istediği savundu. maldiv.org sitesinin haberine göre; Bakanlıktan yapılan açıklamada, topluluğun Maldivler ‘e “haksız ve adaletsiz” davrandığı ileri sürülerek ayrılık kararı alındığı bildirildi.

Cenneten kopan bir parça Maldivler

İrili ufaklı binin üzerinde adadan oluşan Maldivler, turkuaz mavisi denizi, beyaz inci gibi kumlarla kaplı sahilleri, lüks, şık villa otelleri ve su altı zenginliği ile dünyanın en önemli turizm bölgelerinden biri konumunda.

Sunduğu sınırsız imkanların yanında balayı çiftleri için de romantik bir tatilin kapılarını aralayan Maldivler, Türk seyahatseverlerin de son yıllarda en fazla ilgi gösterdiği Tropik Adalar arasında. THY’nin direkt seferlere başlamasıyla birlikte daha çok tercih edilmeye başlayan Maldivler, mavi ve yeşilin güzelliğinin yanında tüplü veya şnorkelli dalış olanaklarıyla da cazibe adeta bir cazibe merkezi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Maldivler, Tropik Adalar,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları