Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm Cenneti Kaş’da Rezillik 

25 Temmuz, 2017 | 09:40

Karaçay Köprüsü

Antalya’nın Kaş İlçesi ile Muğla’nın Seydikemer İlçesi sınırında Karaçay üzerindeki köprü 2015 yılında çökmüştü. Ama köprü den hala araçlar geçmeye devam ediyor.

Turizm Cenneti Kaş’da Rezillik

 

Girişindeki kayaları kaldıran çevre sakinleri, ölümü hiçe sayarak köprüden kamyonlarla bile geçiyor. Antalya’nın Kaş İlçesi ile Muğla’nın Seydikemer İlçesi sınırlarını çizen Karaçay üzerindeki köprü 2015 yılı ocak ayındaki sel felaketinde çöktü. Ayakları çöken köprü bir ara ulaşıma kapatılırken, daha sonra vatandaş köprü ağzına konulan kayaları kaldırarak yeniden kullanmaya başladı.

Aradan geçen sürede köprünün ayakları neredeyse Karaçay’ın yatağına yapışırken, başta Seydikemer’e bağlı Korubükü Mahallesi sakinleri olmak üzere çöken köprüyü yöre halkı kullanmaya devam ediyor. Ağır iş makineleri ve kamyonlar da bu yolu kullanıyor.

Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, “Köprünün yapımı için Antalya ve Muğla büyükşehir belediyeleri ile Kaş ve Seydikemer belediyeleri olarak dörtlü protokol yaptık. Köprü kısa sürede ihaleye çıkacak. İhaleyi Muğla’nın Seydikemer Belediyesi yapacak. Köprünün finansmanı Antalya ve Muğla büyükşehir belediyeleri karşılayacak. Önümüzdeki 1- 1.5 ay içinde ihalenin yapılarak köprünün yapımına başlanacak. Bu köprü Kaş ve Seydikemer’e bağlı bölgedeki yerleşim birimleri için çok önemli” dedi.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Kaş, Köprü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları