Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm cenneti Dubai borç batağında

29 Kasım, 2009 | 12:31

Turizm cenneti Dubai Olağanüstü zenginliğiyle bir çekim merkezi haline gelen Dubai, iflas tehlikesiyle karşı karşıya. Dubai kaynaklı kaygılar, dünya piyasalarının sert şekilde düşmesine neden oluyor.

Piyasalardaki panik, Körfez bölgesinin gözdesi Dubai’nin en büyük kamu şirketlerinden Dubai World’ün borç geri ödemelerini altı ay askıya aldığını açıklamasıyla başladı.

Ağustos ayı itibariyle içinde ünlü Palmiye adasını inşa eden Nakheel’i de barındıran Dubai World’ün toplam 59 milyar dolarlık borcu bulunuyor. Dubai’nin toplam borcu ise 80 milyar dolar seviyesinde.

Bölgede yatırım yapan Avrupa bankalarının hisseleri değer kaybederken, Asya borsaları da Dubai’nin iflas edeceği korkusuyla yaşanan çıkışlardan dolayı düşüşte. Dubai’nin yaşadığı bu sıkıntı Avrupa borsalarını da etkiledi.

Emirliklerin başkenti ve petrol zengini Abu Dabi yetkilileri, Dubai’nin borçlarını ödemesine yardım edeceklerini, ancak bu borçlara kefil olmada seçici olacaklarını bildirdiler.

Abu Dabi yetkilileri, Dubai’nin bazı borçlarının ticari, bazı borçlarının yarı resmi nitelikte olduğunu, bu nedenle borçların ödenmesinde, Dubai’nin borç ve yükümlülüklerine göre, zaman ve yerine göre madde madde değerlendireceklerini vurguladılar.

Analistler, petrol zengini Abu Dabi’nin, Dubai borç sorununun bir krize dönüşmesini engelleyebilecek mali kapasiteye sahip olduğuna dikkat çekiyorlar.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abu Dabi, Abu Dabi Dubai, Abu Dabi Haberleri, Dubai, Dubai Borç, Dubai Borç batağı, Dubai Borçları, Dubai Haberleri, Dubai World, Dubai World’, Palmiye adası, Turizm cenneti Dubai, Turizm cenneti Dubai Borç, Turizm cenneti Dubai Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları