Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm Bakanlığı’ndan ‘Türkiye’ markası için 202 milyon TL kaynak

02 Mart, 2018 | 15:15

Turizm Türkiye markasi icin 202 milyon kaynak

Türkiye, yurt dışında Türk turizminin elini güçlendirmek adına pazarlama ve tanıtım atağına kalkıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı, ‘Türkiye’ markasını ülke dışında daha tanınır hale getirmek için yapılacak organizasyonlara 202 milyon TL kaynak ayırdı.

Türkiye, Türk turizminin elini güçlendirmek adına yurt dışında pazarlama ve tanıtım atağına kalkıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı, ‘Türkiye’ markasını uluslararası arenada daha da tanınır hale getirmek için yapılacak organizasyonlara 202 milyon TL kaynak ayırdı.

Bu yıl yurt dışında Türkiye turizminin tanıtımında patlama yaşanacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye turizminin uluslararası pazar payını, rekabet gücünü ve marka değerini artırmak için harekete geçerken, tutarlı, anlamlı ve çekici bir ‘Türkiye’ markası yaratmak adına tanıtımlar için 201 milyon 654 bin TL kaynak ayanladı.

2018 yılında 14 yurt dışı turizm fuarlarına destek verecek olan Kültür ve Turizm Bakanlığı, ülke dışında gerçekleştirilen turizm ihtisas fuarlarına Kültür ve Tanıtma Müşavirlik ve ataşeliklerimizle katılım sağlayarak, Türkiye ile ilgili her türlü dokümanın planlamasını ve dağıtılmasını yapacak. Bölge ve şehir tanıtımlarının da gerçekleştirileceği çalışmalarda, otobüs ve taksilerin giydirmenin yanı sıra, AVM’ler, havalimanları ve bilboardlarda ülkenin tanıtımı sağlayacak.

Yurt dışındaki projelerin sayısı % 40 artacak

Bu sene halkla ilişkiler ve özel etkinlik ile projelerin yurt dışındaki sayısında % 40 arttırıma gidilecek. Tanıtım için basın mensupları, sanatçı gibi yabancı önemli isimler Türkiye’de ağırlanacak. Sanatsal etkinlikler ve gastronomi gibi çeşitli kültürel, diplomasi ve halkla ilişkiler faaliyetlerine ağırlık verilerek Türkiye’nin adının markalaşmasına katkıda bulunulacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür ve Tanıtma Müşavirlik, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk turizmi, Türkiye markası,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları