Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm Bakanlığından Forbes Dergisindeki Çıkan Makaleye İlişkin Açıklama Yapıldı

01 Ağustos, 2017 | 16:36

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı

 

Forbes Dergisinde  ‘Kadınlar Açısından En Tehlikeli 10 ülke Listesi”  adlı makale yayınlanmıştı. Bunun üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı Makaleye ilişkin açıklamada bulundu.

Turizm Bakanlığından Forbes Dergisindeki Çıkan Makaleye İlişkin Açıklama Yapıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı üzerinden Forbes dergisinde çıkan habere istinaden yapılan açıklama;

“Forbes Dergisi’nde, ‘Türkiye’ye seyahat edecek kadınların tehlikede olduğu’ iddia edilen bir makaleye yer verilmiş olup, ilgili yazı ülkemizdeki çeşitli medya kuruluşlarında da yer almıştır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak hem uluslararası hem de Türk kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için bir açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Dergide; herhangi bir bilimsel araştırmaya ya da bir saha çalışmasına dayanmayan, veri doğruluğu teyit edilmemiş, Türk yetkililerin görüşünün yer almadığı, Türk turizmine yönelik gerçekle bağdaşmayan bir makale yayımlanmıştır.

Böylesi haber ve makaleler uluslararası kamuoyunu yanıltan art niyetli bir tutumdur. Ülkemize yönelik spekülatif bu yayımlar ve yayınlar farklı amaçlara hizmet etmektedir. Türkiye’nin özellikle kadınlara karşı güvenli olmayan bir ülke, bir destinasyon gibi lanse edilmesi bir süredir koordineli yürütülen algı operasyonlarının başka bir zayıf halkasıdır.

Son dönemde, sektörde küresel ve bölgesel yaşanılan bazı sıkıntılar alınan önlemlerle atlatılmaya başlanmış ve Türk turizmi son 15 yılda kazandığı ivmeyi yeniden yakalayacak noktaya gelmiştir. Bu ivmeyi durdurmaya yönelik asılsız çıkışları Bakanlığımız, işbirliği içinde çalıştığı bütün sektörel aktörlerle birlikte bertaraf edecektir.

Bu tarz haberleri ve yapılan açıklamaları kamuoyunun takdirine sunuyoruz.” denildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Forbes Dergisi, Kültür ve Turizm Bakanlığı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları