Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm Bakanlığı Karadeniz için düğmeye bastı!

08 Şubat, 2016 | 10:32

Turizm Bakanlığı Karadeniz eylem planı Turizm Bakanlığı, Körfez, Uzakdoğu ve Avrupa’dan Karadeniz’e turist çekmek için yeni bir eylem planını hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Körfez ülkelerinin Karadeniz’e yoğun ilgisi bölgeye yönelik turizm çalışmalarını artırdı. Turizm Bakanlığı, 6 aylık dönemde Körfez ülkelerinden, orta ve uzun vadede Uzakdoğu ve Avrupa’dan turist çekmek için düğmeye bastı.

Eylem Planı’nın altyapısını oluşturmak için Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt’u kapsayan 9 Karadeniz ilinin turizm aktörlerinin yer aldığı bir çalıştay düzenlendi.

Sabah gazetesinin haberine göre; Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal hazırlanan paketi şöyle açıkladı:

“Meraları turizme kazandırmak için mevzuat düzenlemelerini bu yıl bitireceğiz. Yayla ve meraların korunması için gelişim sürecini başlatacağız. Konaklama sürelerini artırmak için alternatif turizm kollarını destekleyeceğiz. Kruvaziyer turizminin altyapısını yaygınlaştıracağız. Bölgeye turist getiren operatörlerin harcadığı reklam giderlerinin yarısını karşılayacağız.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Karadeniz, Karadeniz Turizm, Karadeniz turizm haberleri, karadeniz yayla, Karadeniz yayla turizmi, Kültür ve Turizm Bakanı, Mahir Ünal, Turizm Bakanlığı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları