Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: Elimde olsa ruhsat vermem!

15 Ocak, 2018 | 09:55

Numan Kurtulmuş

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İstanbul’da durumun hiç de iç açıcı olmadığını ifade ederek, “Elimde olsa İstanbul’da imar ruhsatı vermem” diye konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Elimde olsa İstanbul’da imar ruhsatı vermem” diyerek İstanbul’un halinden dert yandı.

Antalya’da basın mensuplarıyla bir araya gelen bakan Kurtulmuş, ”Hala Fatih’te oturan ve İstanbullu olmaya direnen birisi olarak söylüyorum, durum çok iç açıcı değil. Yani İstanbul’un yeniden diriltilmesi gerekiyor. Sadece oradaki tarihi eserleri restore etmek, çevreyi ışıklandırmak vesaire, bunlarla olacak şey değil. Bununla ilgili bir İstanbul Çalıştayı yapacağız. Elimde olsa vermem, ben söyleyeyim. Burada bütüncül bir yaklaşıma ihtiyaç var.” yorumunda bulundu.

Hedef, kaynak pazarı çeşitlendirmesi!

Türkiye’nin kaynak pazarları çeşitlendirme hedefinin olduğunu hatırlatan Kurtulmuş, Çin, Hindistan, Güney Kore, Japonya, Endonezya ve Malezya gibi Asya ülkelerini Türkiye’nin açılacağı yeni pazarlar olarak gördüklerini kaydetti.

Türkiye’nin 2017 yılında 32.4 milyon turist 26 milyar dolar da turizm geliri elde ettiğini söyleyen Kurtulmuş, Almanya’dan 3.5, Rusya’dan ise 5 milyon ziyaretçi geldiğini kaydetti.

Nisan ayında Göbeklitepe ziyarete açılıyor

Göbeklitepe’nin nisan ayında ziyarete açılacağını ifade eden Kurtulmuş, Karya dönemine ait tacın Edinburg’dan ocak-şubat gibi getirileceğini, Kuleli Askeri Lisesi’nin ise prestijli bir müze olacağını söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Edinburg, Göbeklitepe, İStanbul imar, Karya dönemi, Kaynak pazarı, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Numan Kurtulmuş,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları