Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay:Türkiye turizmde dünyanın 7. ülkesi

19 Ekim, 2009 | 09:50

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, gelen ziyaretçi ve turizm geliri artış hızıyla Türkiye’nin dünyanın 7. ülkesi olduğunu belirtti.

Bakan Günay, “Bu yıl dünyada turizm yüzde 6-8 ekside kapanacak. Türkiye artıda. Yunanistan, İspanya ise ekside” şeklinde konuştu.

Ertuğrul Günay sözlerine şöyle devam etti;

“Türkiye geçen yıl turist sayısında 26 milyonu geride bıraktı, bu rakam bu yıl büyümeyecek, ama yakın gelecekte 30-35 milyonu bulacağız. 2000’li yılların başında 13 milyon civarında idi. Ben ören yerlerini dolaşıp tekrar otellerine dönen ziyaretçi yerine kongre, sağlık turizmi için gelen, kruvaziyer ile gelen ziyaretçileri tercih ediyorum. Daha yüksek kültür grubuna mensup kişiler gelirse gelir de yükselir, daha fazla gelir bırakırlar. Bu bölgede sağlık turizmi konusunda da yatırımlar yapılmalı. Çok ciddi termal kaynaklar var. Termal konusunda yatırım yapanlar Türkiye’nin her yerinde teşvik alabilecekler. İzmir’in kongre, sağlık turizmi konusunda teşvikten yararlandırılması konusunda elimizden gelen desteği sağlayacağız.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakan Ertuğrul Günay, Bakan Günay, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Açıklamaları, Ertuğrul Günay Antalya, Ertuğrul Günay Haberleri, Ertuğrul Günay Turist, Ertuğrul Günay Turizm, Ertuğrul Günay Turizm Gezi, Kültür bakanı Ertuğrul Günay, Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları