Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm Bakanı Ersoy: Yeni Turizm Yaklaşımı 9 Ekim’de!

24 Eylül, 2018 | 15:00

Turizm Bakanı Ersoy: Yeni Turizm Yaklaşımı 9 Ekim'de!

Diyarbakır, Mardin, Urfa ve Gaziantep’i kapsayan güneydoğu turuna çıkan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, sektöre ve bölgeye ilişkin açıklamalar yaparken, Türkiye’nin Yeni Turizm Yaklaşımı’nı 9 Ekim’de açıklayacaklarını söyledi.

Güneydoğu illerini kapsayan bir gezi düzenleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Türkiye’nin yeni turizm yaklaşımını 9 Ekim’de İstanbul’da yapacakları büyük bir toplantıyla açıkladı.

Turizm Bakanı Ersoy: Yeni Turizm Yaklaşımı 9 Ekim’de!

Yeni yaklaşıma dair detay vermeyen Bakan Ersoy, gerekli kanuni düzenlemelerin hızla gerçekleşeceği iddialı bir paket hazırladıklarını ifade etti.

İlk etapta kültür turizmine ağırlık vereceklerini kaydeden bakan Mehmet Ersoy, ilk hedeflerinin iç turizmi canlandırmak ve üst gelir grubuna mensup turistleri Türkiye’ye çekmek için yurt dışı tanıtımlarını arttırmak olduğunu sözlerine ekledi.

“Daha doğal ne olabilir ki?”

Geçtiğimiz günlerde açıklanan müze zamları ile ilgili de açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, “Müzelerimize gelen ziyaretçilerin yüzde 70’i yabancı. Onlardan elde edeceğim geliri artırmamdan daha doğal ne olabilir ki?” diye soruyor.” açıklamasında bulundu.

Türk vatandaşların 70 TL’ye Müzekart alabildiğini ve bu kartla müzeye girişin 6 TL olduğunu söyleyen Ersoy, “Şu çağda kim 6 liraya müzeye girebiliyor?” yorumunu yaptı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
diyarbakır, Gaziantep, Kültür Turizmi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Mardin, Müzekart, urfa, Yeni Turizm Yaklaşımı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları