Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm Bakanı Ersoy açıkladı… Halk plajları ihaleye çıkıyor!

27 Eylül, 2018 | 14:10

Turizm Bakanı Ersoy açıkladı... Halk plajları ihaleye çıkıyor!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, “2019’da halk plajları ihalesi yapılacak Ocak’ta tamamlanması bekleniyor. Yeni sezona yetiştirilecek, fiyat kontrolü ve denetimi bakanlığa bağlı olacak” açıklamasında bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, dün kamu taşınmazlarının turizm yatırımlarına tahsisi hakkında yönetmeliğin Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmesinin ardından medyada yer alan “İhalesiz kamu arazisi tahsisi” başlıklı haberlere değinerek, Turizm Teşvik Kanunu’nda bir değişikliğe gidildiğini anımsattı. Ersoy ayrıca, daha önce Bakanlar Kurulun’da olan yetkinin artık Cumhurbaşkanına devrolduğunu sözlerine ekledi.

Turizm Bakanı Ersoy açıkladı… Halk plajları ihaleye çıkıyor

İlgili haberleri takip ettiğini dile getiren bakan Mehmet Ersoy, “Cumhurbaşkanımız tarafından ihaleli veya ihalesiz herhangi bir turizm yatırım alanının tahsisi söz konusu değil. Ancak bir ek madde ekledik biz, turizm tesisleri hizmet alanı tahsisi yapılabilir diye. Bunlar ihalesiz yapılabiliyor. Bu aslında tamamıyla personel için düşünülmüş, personelin konaklayacağı ve sosyal yaşam ihtiyaçlarını karşılayacağı yerler” dedi.

Turizm projelerinde bazı değişikliklere gidildiğine değinen bakan Mehmet Ersoy, “Maalesef daha önce turizm tahsis alanları yapılırken personelin konaklama ve sosyal ihtiyaçlarıyla ilgili ünitelerin yer alacağı yerler çok iyi planlanmamış. Bu çok büyük bir eksiklikti, özellikle güneyde ve Ege’deki tesislerde. Daha önce Turizm Bakanlığımızdan tahsis almaya hak kazanmış otellere bu eksik olan kısmın kalan süreleri kadar yapılabiliyor.

Çok fazla çıkaracağımız için birden fazla talep gelirse yine ihale yaparız. Ama birden fazla talep gelmezse minimum bir ücretle alınıyor. Buradaki amaç devletin para kazanmasından çok personel için ihtiyaç olan lojman, konaklama ve sosyal ünitelerin yapılacağı yerlerin sağlanması” dedi.

“Halk plajları ihalesi ocak ayına kadar tamamlanacak”

Halk plajları ihalesinin de Ocak ayına kadar tamamlanacağı bilgisini veren Ersoy, “Özellikle Bodrum, Çeşme ve Antalya gibi Türkler için de çok popüler olan yerlerde belli sayılarda deneme amaçlı bu sene başlıyoruz.

Halk plajları ihalesi yapacağız. Bu plajlarda işletmesi değil, özellikle fiyat kontrolü ve denetimi bakanlığımız tarafından yapılacak. Yılbaşından sonra yaparız, çok da gecikmeyiz sezona yetişsin diye” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı, Halk plajları, Halk plajları ihalesi, İhale, İhalesiz kamu arazisi tahsisi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Turizm Teşvik Kanunu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları