Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm Bakanı Ersoy: 40 milyonu geçeceğiz. Çingene Kızı geliyor!

31 Ekim, 2018 | 11:31

Turizm Bakanı Ersoy: 40 milyonu geçeceğiz. Çingene Kızı geliyor!

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, “Yüzde 23 artışla 32 milyon turiste geldik. Demek ki, biz 40 milyon rakamını geçeceğiz ve Türkiye rekorunu kırmış olacağız” derken Çingene Kızı ile ilgili de önemli açıklamada bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, gündeme dair açıklamalarda bulundu. “40 milyon rakamını geçeceğiz ve Türkiye rekorunu kırmış olacağız” diyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Çingene Kızı ile ilgili mozaik parçalarının yakında Türkiye geleceğini duyurdu.

Turizm Bakanı Ersoy: 40 milyonu geçeceğiz. Çingene Kızı geliyor

Bakan Mehmet Nuri Ersoy gündeme dair çeşitli konularda açıklamalar yaparken, kolej statülü turizm meslek liseleri ile ilgili olarak, “Pilot okullar seçtik, bunları partner otellerle birleştirdik. İlk etapta 10 deneme okulunda buna başlıyoruz. 76 turizm meslek lisesi var, 5 yıl içinde tamamını bu statüye alacağız.” şeklinde konuştu.

Ersoy, “Hem Batı ülkelerinden hem Rusça konuşan ülkelerden hem de Orta Doğu ülkelerinden Antalya-Dalaman-Bodrum-İzmir destinasyonlarına nisan ayı itibarıyla tarifeli seferleri başlatıyoruz Türk Hava Yolları ile.” dedi.

Kultür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti:

(Booking ve UBER) Hassasiyetimiz vergi ve haksız rekabeti kaldırmak, başka hiçbir şey yok. Gelsin o da vergisini ödesin, eşit şartlarda rekabet etsin.

(Turizm) Kişi sayısındaki artış çok sevindirici, umut verici. Bundan sonra odaklanmamız gereken, kişi başı gecelik geliri nasıl artıracağımız

Kişi sayılarında yüzde 23 artışla yaklaşık 32 milyon turiste geldik üçüncü çeyrek sonunda. Demek ki biz 40 milyon rakamını geçeceğiz ve Türkiye rekorunu kırmış olacağız.

Çingene Kızı 26 Kasım’da geliyor

Çingene Kızı ile ilgili mozaik parçaları son aşamaya geldi. 26 Kasım itibarıyla Chicago’dan THY uçağıyla Gaziantep’e getirilecek.

*Turizm Geliştirme Fonu hazırlıklarımız son aşamaya gelmek üzere. Kasım gibi netleşecek, kanunlaşacak inşallah. Hem özel sektörün tanıtımda daha katılımcı olmasını sağlayacağız hem de sadece tanıtım değil yatırımda da öncü bir kuruluş olacak.

Türkiye’yi 7 bölgeye ayırmaya karar verdik; İstanbul, Dalaman, Antalya, Nevşehir, Trabzon, Van ve Diyarbakır çevresindeki bölgeler olarak planlıyoruz. Buralarda belli noktalarda büyük yatırım alanları da geliştireceğiz.

2003-2018 yılları arasında 4 bin 319 parça tarihi eserin yurt dışında tespit edilip Türkiye’ye getirildi.

Türkiye’nin sadece turizm yatırım değerinin bile çok ciddi harikalar yaratacağını görebiliyorum, yatırımcı bulmakta sıkıntı çekmeyeceklerini görebiliyorum. Birçok dünya vatandaşının da bu projelerle birlikte Türkiye’ye yerleşmek isteyebileceğini, hayatının geri kalan kısmını Türkiye’de geçirmek isteyeceğini düşünüyorum.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy ayrıca, turizmde gelecek yılı da ‘Göbeklitepe Yılı’ ilan etmek istediklerini bildirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çingene kızı, Göbeklitepe Yılı, Kültür ve Turizm Bakanı, Mehmet Ersoy, Turist sayısı, Turizlm, Turizm gelirleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları