Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizm Bakanı Avcı ITB Berlin Fuarında Açıkladı: 2018 Troia Yılı Olacak

10 Mart, 2017 | 12:11

Turizm Bakanı Avcı ITB Berlin Fuarında Açıkladı: 2018 Troia Yılı Olacak

Dünyanın en prestijli turizm fuarı ITB Berlin Turizm Fuarı’nda Troia 2018 yılı rüzgarı esiyor.

51’inci kez kapılarını açan ITB Berlin Fuarında Bakan Avcı yaptığı açıklamasında 2018 yılının Troia 2018 yılı olacağını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ITB Berlin Turizm Fuarı’nda yaptığı konuşmasında, ” Troia Çanakkale Bölgesinde, dünya tarihini değiştiren bir yer. 2018’i Troia yılı ilan ediyoruz. Unesco nezdinde bu konuda girişim başlatıldı. Bizde Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak Troia’nın zenginliğinin ve hikayelerinin tanıtılması ve bilinmesi için 2018 yılını Troia yılı olarak düzenlemek istiyoruz. Dolayısı ile tüm dünyayı Türkiye’ye davet ediyoruz” dedi.

Bakan Avcı, toplantıda Çanakkaleli olan TÜRSAB Yurtdışı Temsilcisi Hüseyin Baraner’e de seslenerek, “Sayın Baraner Çanakkaleli ama bende O’nun kadar Çanakkaleliyim” dedi. Çanakkale’yi temsilen ITB Berin Fuarında Çanakkale Turistik Otelciler Derneği (ÇATOD) Genel Sekreteri ve aynı zamanda Çanakkale Ticaret ve Sanayii Odası (ÇTSO) Meclis Üyesi olan Armağan Aydeğer de yaptığı açıklamasında, “2018 Troia Yılı Türkiye ve Bölge Turizminin eski gücüne kavuşmasındaki güçlü rüzgarı olsun. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler, İnşallah gelecek için örnek bir yıl ve çalışma olur” diye konuştu.

ITB Berin Fuarında Armağan Aydeğer ile ÇATOD (Çanakkale Turistik Otelciler Derneği ) üyeleri Salih Zeki Yüksel ve Hilmi Selimoğlu Çanakkale’yi temsil ederken, yerli ve yabancı katılımcılara ” 2018 Troia yılı olun ” konusunda bilgilendirmelerde bulunuluyor.

Bu arada ITB Berlin Fuarı’nda Çanakkale standına da uğrayan çok sayıda sektör temsilcisine de konu hakkında bilgiler veriliyor. Standı ziyaret eden Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, TÜRSAB Yurtdışı Temsilcisi Hüseyin Baraner,TÜROB Başkanı Timur Bayındır, Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik, Berlin Belediye Başkanı ve Eyelat Başbakanı Michael Müler, Kültür Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman gibi isimlerde 2018 yılının “Troia Yılı” ilan edilmesi ile ilgili çalışmalara destek verdiler.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ITB Berlin Turizm Fuarı, nabi avcı, Troia 2018, Turizm Bakanı, Türsab,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları