Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turistlerle dolu otele haciz geldi

10 Ekim, 2009 | 16:06

Turistlerle dolu otele haciz geldi Muğla’nın Marmaris ilçesinde, turistlerin konakladığı bir apart otelin yatakları haczedildi.

Edinilen bilgiye göre, bir tekstil şirketi alacağı olan 60 bin TL nedeniyle Mustafa Muğlalı Caddesi’ndeki 36 daireli apart otelin işletmecilerinin hakkında haciz işlemi başlatıldı. Otelde turistlerin kaldığının bildirilmesine rağmen haciz işlemi gerçekleştirildi.

Otelin odalarını gezerek tespit yapan icra memurları, turistlere eşyaların alınacağı için odaları boşaltmaları gerektiği bildirdi.

Otele çağrılan taşıyıcılar odalardaki yatakları alarak, kamyonete yükledi ve yediemin deposuna götürdü. Yatakların alındığını gören turistlerin şaşkınlık yaşadıkları ve otel yetkililerinden bilgi almaya çalıştıkları gözlendi.

Otel yetkilileri, çoğunluğu İngiliz olan turistlere, paralarını geri ödeyebileceklerini ya da başka bir otele yerleştirilebileceklerini söyledi.

Haciz işlemine tepki gösteren otel işletmecisi Engin Bozkurt, söz konusu firmayla davalarının 17 Kasım tarihinde görüleceğini ve oteldeki 20 dairede 60 turistin kaldığını dile getirerek, şunları kaydetti:

”Burada bilgisayar var, plazma televizyon var. Ama onlar yatakları almak istediler. Niyetleri üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Bu işlemlerden sonra benim zararım borcumdan çok daha büyük olacak. Muhtemelen acentelerden alacaklarımı tahsil edemeyeceğim. Çok ısrar ettik, en azından mahkemeye kadar beklenmesini istedik ama kabul etmediler. Şimdi ortaya çıkan manzaraya bakın. Yazık, çok yazık.”

Bu arada, uygulamaya tepki gösteren bazı turistler de, ”Böyle bir şeyi ilk defa gördük. Uyurken polis eşliğinde bazı kişiler gelip bizi uyandırıp, yataklarımızı alıp götürdüler. Buna bir anlam veremiyoruz” diyerek tepki gösterdiler.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Apart Otele Haciz, Haciz İşlemleri Turistler, Marmaris Otel Haciz, Otel Haciz, Otel Haciz İşlemleri, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları