Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turistlerin Türkiye’de kredi kartı harcamasında patlama yaşandı!

07 Ocak, 2019 | 12:22

Turistlerin Türkiye'de kredi kartı harcamasında patlama yaşandı!

Turistlerin Türkiye’de kredi kartı harcamasında patlama yaşandı. 2018’in merakla beklenen turizm gelir rakamıyla ilgili öncü gösterge niteliğindeki veri açıklandı. Yabancı turistlerin Türkiye’de kredi kartlarıyla yaptığı harcamalar 2018’in 11 ayında olağanüstü artış gösterdi.

2018’in merakla beklenen turizm gelir rakamıyla ilgili öncü gösterge niteliğindeki veri açıklandı. Yabancı turistlerin Türkiye’de kredi kartlarıyla yaptığı harcamalar 2018’in 11 ayında müthiş bir artış gösterdi.

2018’in en önemli gelişmelerinden birinin turizm sektöründe gerçekleştiğini söyleyen Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Soner Canko, 2018’in 11 ayında yabancı kartlarla yapılan harcamaların 2017’ye göre yüzde 85 arttığını ifade etti. Canko, yabancı kartlarla 2018’in 11 ayında Türkiye’de yaklaşık 41 milyar TL’lik alışveriş yapıldığını açıkladı.

Son yılların en yüksek artışı!

Bu rakamın yabancı kartlarla yapılan alışverişlerde son yıllarda gerçekleşen en yüksek artış ve alışveriş tutarı olduğuna dikkati çeken Canko, turizm açısından çok iyi bir sezonun geride kaldığını belirtti. BKM Genel Müdürü Canko, 2018’de yabancı kartlarla Türkiye’de yapılan ödemelerin 44 milyar TL seviyesine ulaştığını da ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bankalararası Kart Merkezi, BKM, Kredi kartı harcaması, Soner Canko, Turist, Türkiye Turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları