Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turistlerin sağlık harcamaları yüzde 49 arttı!

11 Aralık, 2018 | 11:22

Turistlerin sağlık harcamaları yüzde 49 arttı!

Turistlerin sağlık harcamaları yüzde 49 arttı. Turizm sektörü ve kamu kurumlarından temsilciler, TOBB ve Mastercard iş birliği ile ikinci kez düzenlenen ‘Turizm Konferansı’nda, yabancı turistlerin kartlı harcamalarının analizinden yola çıkılarak yapılan araştırma paylaşıldı.

Mastercard’ın 2018 turizm verilerinin paylaşıldığı konferansta, Türkiye’deki turizm sektörünün ekonomiyi kalkındırmada büyük potansiyele sahip olduğunun altı çizildi. Açıklanan rapora göre 2018 yılında Japon ve Çinli turistler Türkiye’ye geri dönerken, İsveçli ve İngiliz turistler ise Antalya’yı seçti.

Turistlerin sağlık harcamaları yüzde 49 arttı

Mastercard yetkilisi İsmail Dağgeçen’in Mastercard’ın turizme yönelik araştırmalarından elde edilen raporları paylaştığı konferansta, Türk turizminin potansiyelini rakamsal verilerle destekledi. Yabancı turistlerin Türkiye’de yaptıkları kartlı harcamaların analizinden yola çıkarak Almanların ve Rusların Türkiye’de bu yıl daha fazla harcama yaptıklarını, Antalya’da İngiliz ve İsveçli turistlerin arttığını, Japon ve Çinli turistlerin ise bu yıl Türkiye’ye, Nevşehir ziyaretleri ile geri döndükleri paylaşıldı.

Turistlerin Türkiye’deki sağlık harcamalarının geçen yıla kıyasla % 49 arttığını belirten İsmail Dağgeçen, Türkiye’nin sağlık, konaklama, kuyumculuk gibi güçlü olduğu sektörleri sahiplenme potansiyelini vurguladı.

Bakanlık Veri Merkezi için adım attı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Timuçin Güler ise konferansta yaptığı konuşmada, paylaşılan verinin önemine değindi ve turizm verilerinin doğru şekilde toplanması ve işlenmesinin doğru tanıtım stratejilerini beraberinde getireceğini, bu sayede turizmin gelişebileceğinin altını çizdi. Timuçin Güler, verilerin toplanıp işlenebileceği bir Veri Merkezi oluşumu için Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak adım attıklarını, sistemlerin incelenerek görüşmelerin sürdürüldüğünü paylaştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İsmail Dağgeçen, Kültür ve Turizm Bakanlığı, MasterCard, Sağlık harcaması, Sağlık Turizmi, Timuçin Güler, Turizm Konferansı, Türk turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları