Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turistlerin cazibesine hayran oldukları Kapadokya büyülüyor!

10 Temmuz, 2018 | 14:07

Turistlerin cazibesine hayran oldukları Kapadokya büyülüyor!

Turistlerin cazibesine hayran oldukları Kapadokya büyülüyor. Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya’nın doğal güzelliklerini görmek için dünyanın dört bir yanından gelen turistler, bölgeye hayranlık duyuyor.

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya, cazibesiyle dünyanın dört bir yanından turist çekiyor.

Kapadokya, peribacaları, doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadileri, yer altı yerleşim alanları, kayadan oyma tarihi manastırları ve sıcak hava balon turlarıyla turistleri büyülüyor.

Yılda 2,5 milyona yakın turistin ziyaret ettiği, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Türkiye’nin göz bebeği Kapadokya, son yılların en yoğun turizm sezonunu yaşıyor.

Turistler Kapadokya'ya hayran

Turistlerin cazibesine hayran oldukları Kapadokya büyülüyor!

Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve Ören Yeri, Paşabağı mevkisi, Derinkuyu ve Kaymaklı yer altı şehirleri ile peribacalarıyla kaplı vadilerde çeşitli aktivitelere eşlik eden ziyaretçiler, turizm çeşitliliğinde önemli bir yer edinen sıcak hava balon turu ile at, ATV ve develerle düzenlenen turlara katılıyor.

Uzakdoğu başta olmak üzere Avrupa, Güney Amerika, Arap ülkeleri ile Rusya ve çevresindeki ülkelerden akın eden turistler, doğa, kültür ve tarihin bir arada olduğu Kapadokya’ya hayran kalıyor.

Kapadokya turistleri büyülüyor

Tarih, doğa ve kültür… Hepsi bir arada

Daha önceki yıllara oranla bu sene Kapadokya’ya gelen turist sayısının arttığını, aynı zamanda turist gönderen ülkelerin de çeşitlilik kazandığını söyleyen Nevşehir Profesyonel Rehberler Odası Başkanı Murat Dinç, Kapadokya’yı ziyaret eden turistlerin birbirinden farklı aktivitelere katılabildiğini belirtti.

Dinç, bölgenin doğa, tarih ve kültür turizminin aynı alanda yapılabildiği dünyadaki ender yerlerden olduğunu dile getirdi.

“Bugüne kadar gördüğüm en mükemmel manzara”

Kapadokya’ya ilk defa geldiği ve bölgeye hayran kaldığını söyleyen Annette Schade, Kapadokya’da turistik merkezleri gezmek amacıyla eşiyle Hollanda’dan geldiklerini belirterek, “Bugüne kadar gördüğüm en mükemmel manzaraya sahip burası. Türkiye’ye ikinci defa geliyorum ama Kapadokya’yı daha önce görmemiştim. Ülkeme döndüğümde böylesine muhteşem bir doğayı dostlarıma tavsiye etmemem doğru olmaz. Bu güzellikleri herkes görmeli.” şeklinde konuştu.

Kolombiya’dan arkadaş grubuyla geldiği Kapadokya’da iki gündür çeşitli turistik alanları gezen Katherine Martinez ise sıcak hava balon turuna katıldığını, bölgenin yerden olduğu gibi gökyüzünden de çok güzel göründüğünü ifade etti.

Kolombiyalı Martinez, “Kapadokya’yı çok sevdim. Daha önce gördüğümüz yerlerden çok farklı. Sanki başka bir gezegen. Her zaman gelmek istediğimiz ve listemizde olan bir yerdi. Sabah balon turuna katıldık, inanılmaz bir deneyim yaşadık. Burası bugüne kadar gezdiğim yerler arasında en hayran kaldığım yer.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Annette Schade, Arap, Avrupa, Derinkuyu, Göreme Açık Hava Müzesi, Güney Amerika, Kapadokya, Kapadokya büyülüyor, Katherine Martinez, Murat Dinç, Paşabağı mevkisi, Peribacaları, Turistleri büyülüyor, Zelve Ören Yeri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları