Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turistlerin akın ettiği Uludağ Kayak Merkezi’nde işletmecilerin yüzü güldü!

03 Ocak, 2019 | 12:22

Turistlerin akın ettiği Uludağ Kayak Merkezi'de işletmecilerin yüzü güldü!

Turistlerin akın ettiği Uludağ Kayak Merkezi’nde işletmecilerin yüzü güldü. Kış mevsiminin gelmesi ve yılbaşı tatili nedeniyle turistlerin akın ettiği Uludağ otellerinde doluluk yüzde 100’e ulaşınca işletmecilerin de yüzleri gelmeye başladı.

Kış turizminin önemli merkezlerinden olan Uludağ’daki konaklama tesisi işletmecileri ve esnaf, günübirlikçilerin de etkisiyle geçen yıllara oranla daha hareketli geçen sezondan oldukça memnun.

Turistlerin akın ettiği Uludağ Kayak Merkezi’nde işletmecilerin yüzü güldü

Bursa merkeze 40 kilometre uzakta bulunan, 9 kilometrelik hatta sahip teleferikle de alternatif ulaşım sağlanan ‘Oteller Bölgesi’nde, 6 binin üzerinde yatak kapasitesi ve çeşitli kurum ile kuruluşlara ait misafirhanelerle farklı konaklama imkanları sunan Uludağ’da, yılbaşı tatili ile hafta sonlarında yaşanan yoğunluk otel işletmecileri ve esnafı mutlu etti.

Otel ve misafirhanelere ait bin 980 metre uzunluktaki 20 kayak pistine sahip merkezi tercih eden turistler, kayağın yanı sıra snowboard, kızak ve kar motoruyla kayak yapmanın tadını çıkarıyor.

Turistlerin ilgisiyle otellerinde yüzde 100 doluluğun yaşandığı, günübirlikçilerin adeta akın ettiği Uludağ Kayak Merkezi’nde, ekmek arası sucuk 20-30, kiralık kızaklar 25, kayak takımları 35-100, bir bardak çay 8-15 liraya satılırken, mısırcı, köfteci, kestaneci gibi esnaf önceki yıllara göre daha hareketli bir sezon geçiriyor.

Uludağ

“Sezon birkaç yıl öncesine göre iyi geçiyor”

Uludağ Esnaflar Turizm Geliştirme Kooperatifi Yönetim Kurulu üyesi Beytullah Maviçiçek, Uludağ’daki esnaf ve işletmecilerin sezondan mutlu olduğunu ifade etti. Maviçiçek, “Sezon birkaç yıl öncesine göre iyi geçiyor. Umduğumuzdan daha fazla turist akını var.” açıklamasında bulundu.

WTS kalitesi ile Yurt İçi Kayak Turları sizi bekliyor

Uludağ’da sezon boyunca yoğun turist ağırladıklarını ifade eden Maviçiçek, “Bu kadar turist akını beklemiyorduk. Son birkaç yıldır Uludağ’ın vizyonu da değişmeye başladı. Yılbaşında çok sayıda misafiri ağırladık.” dedi.

1. Oteller bölgesinde kayak işletmeciliği yapan Selim Adıyaman, sezonun güzel geçtiğini, sömestr tatilinden de umutlu olduklarını anlattı. Adıyaman, herkesin kayak yapabilmesi için 2-3 yıldır fiyatları sabit tuttuklarını açıkladı.

Kayak ve snowboard işletmecisi ve eğitmeni Taner Üstündağ ise Uludağ’daki kar seviyesinin iyi olduğunu belirterek, “Kış turizmini seven kar tatilcileri Uludağ’a çok ilgi gösterdi. Yılbaşında inanılmaz yoğunluk vardı. Her yıl ülkemizde kayakseverler artıyor. Gidişattan memnunuz.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kayak, Kış mevsimi, Uludağ, Uludağ işletmecileri, Uludağ Kayak Merkezi, Uludağ Otelleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları