Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turistleri kendine hayran bırakan ülke: Hindistan

08 Ocak, 2018 | 10:49

Dünyadaki insanların her daim en çok merak ettikleri ve gitmek istedikleri ülkelerin başında gelen,  her köşesi ayrı bir macera bulunan, onlarca dinin bir arada var olduğu gizemler ülkesi Hindistan…

Dünya gezginlerinin mutlak görmek istediği yerlerinden başında gelen, çok sayıda farklı dilin konuşulduğu, dünyanın en büyük kültürel zenginliğe sahip ülkelerinden biri Hindistan…

Her köşesinde ayrı bir macera yaşanabilecek kadar büyük olan Asya’nın bu çok renkli ülkesinde bir fil ile karşılaşabilir, otel odanızın içinde maymunları görebilirsiniz.

Taj Mahal

Taj Mahal,  Şah Cihan’ın 17 YY’da doğum sırasında hayatını kaybeden üçüncü eşi Mümtaz Mahal anısına yaptırdığı muazzam bir anıt mezar. Beyaz mermerden inşa edilmiş, içi değerli ve yarı değerli taşlarla süslü, simetri harikası bir eser. Hintliler burada turistlerle fotoğraf çektirmeyi çok seviyor.

Sheesh Mahal – Ayna Sarayı

Tarifi imkansız güzellikte, muhteşem bir yapı Sheesh Mahal… Duvarlar ve tavan binlerce cam ve ayna parçaları ile kaplanmış. Işığın içeriye girdiğinde, aynalara çarpıp, çoğalarak, tüm mekanı aydınlatması hedeflenmiş. Zekice kurgulanan bu yapıya hayran kalmamak mümkün değil.

Jodhpur – Mavi Şehir

Jodhpur, yani “Mavi Şehir” Hindistan’ın Racasthan kentinde bulunuyor. Kast sisteminin yüksek sınıfı kabul edilen Brahmanlar, evlerini kutsal saydıkları mavi renge boyuyor. Meydandaki saat kulesinin etrafı, turistler tarafından da çokça ziyaret edilen ‘Sardar Market’ isimli şehrin en büyük pazar yeri gezilmesi gereken yerlerden.

Hindistan’a giden turistlerin aklına gelebilecek her şeyi bulmasının mümkün olduğu bu pazar, hediye almak için ideal bir yer. Pazarda bardaklarla dolaşan çay satıcıları bulunmakta.  Arapça’dan gelen “Chai” kelimesi aynı Türkçe’deki gibi telaffuz ediliyor.

Ganj Nehri

Hindistan’ın en eski yerleşim yeri olan Varanasi’nin her köşesinde tapınak mevcut. Burası Hindular için kutsal bir şehir. Hindistan’a gelen turistlerden bazıları  buradaki Ganj Nehri’nde Hindu geleneklerine göre vaftiz oluyor. Burada bir nevi hac ediyorlar. Hindular bu nehrin sularında ruhlarını günahlarından arındırıyor.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Hindistan Turları sizi bekliyor.

Ayrıca Maymun Tapınağı olarak da bilinen “Durga Mandir” tapınağı da ziyaret edilmesi gereken yerlerden.

Jaipur – Pembe Şehir

‘Pembe Şehir’ olarak bilinen Jaipur’daki yapıların geneli ya kırmızı renkli taşlardan inşa edilmiş ya da pembeye boyanmış. Burada bulunan beş katlı Hawa Mahal Sarayı da kırmızı renklere sahiptir ve görüntü olarak bal peteğini andırır.

Sarayın dışarıya doğru çıkıntılı 953 tane balkonu bulunmakta. Bu balkonlar ile birlikte her katta bulunan su havuzu fıskiyeleri binanın içinde temiz ve serin bir hava sirkülasyonu yaratmak için tasarlanmış.

Hawa Mahal Sarayı’nın pencereleri dantel inceliğinde işlenirken, paravanlı balkonlarla süslenmiş. Saray, 18. YY’da kraliyet ailesine mensup kadınlar için inşa edilmiş.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Asya Tatil, Asya Turizm, Ayna Sarayı, Durga Mandir, ganj nehri, Hawa Mahal Sarayı, Hindistan, Hindistan Turizm, jaipur, Jodhpur, Mavi Şehir, Maymun Tapınağı, Mümtaz Mahal, Pembe Şehir, Şah Cihan, Sheesh Mahal, Taj Mahal, varanasi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları