Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turistlerin daha uzun konaklama yapması için formüller geliştirmeliyiz!

25 Aralık, 2015 | 10:29

Dinçer Sarıkaya Turizmci işadamı Dinçer Sarıkaya, son dönem yaşanan krizler ile boğuşan turizm sektöründeki gelinen noktayı değerlendirdi.

Dinçer Sarıkaya, dünyanın çeşitli noktalarında gerçekleşen terör olayları nedeniyle genel anlamda bir seyahat sıkıntısının yaşandığına dikkat çekerek, “ Dünya, genel terör olaylarından dolayı bizim dışımızda da oldukça etkilenmiş durumda. Dolayısıyla Pax olarak herhangi bir pazarda artış sağlamak çok da kolay görünmüyor. Bunun yerine hedefin hâlihazırda gelebilecek turistin önceki yıllarda olduğu gibi, bir haftanın üzerinde konaklamasını sağlamak olmalıdır” dedi.

Avrupalı turiste yönelik çalışmalar yapılmalıdır!

Gelen turistin daha uzun konaklama yapmaları üzerinde formüller geliştirilmesi gerektiğini de dile getiren Dinçer Sarıkaya, “ Bilindiği üzere önceki yıllarda gelen turist iki hafta konaklıyordu. Daha sonra bu konaklamalar 10 güne ve daha sonra yedi hatta 5 güne düştü. Biz turistin daha uzun konaklama yapmaları üzerinde formüller geliştirmeliyiz. Örneğin uçuşlarda operatörlere buna göre çeşitli destekler sunulabilir. Bölgemiz özellikle Rus turistin konakladığı bir bölgedir. Fakat önceki yıllarda olduğu gibi Avrupalı turiste yönelik çalışmalar yapılmalıdır. Ben yapılacak bu çalışmalar ile Avrupalı turistin tekrar bölgemize döneceğini inanıyorum. Kısa vadede sorun çözülmez ise problemler yaşanacaktır. Fakat uzun vadede bu durum Türkiye ve bölgemiz açısından fırsata çevrilebileceğini düşünüyorum. Uzun vadede farklı ülkelerden turist getirmek için çalışmalar yapılmalı. Bu da tabii ki bizim turizm anlayışınızı güçlendirecektir “diye konuştu.

Halil ÖNCÜ- KEMER

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dinçer Sarıkaya, Dinçer Sarıkaya açıklama, Dinçer Sarıkaya antalya, Dinçer Sarıkaya kimdir, Turizm, Turizm Haberleri, Türkiye Turist, Türkiye turist sayısı, Türkiye turizm,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları