Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turistlerin daha uzun konaklama yapması için formüller geliştirmeliyiz!

25 Aralık, 2015 | 10:29

Dinçer Sarıkaya Turizmci işadamı Dinçer Sarıkaya, son dönem yaşanan krizler ile boğuşan turizm sektöründeki gelinen noktayı değerlendirdi.

Dinçer Sarıkaya, dünyanın çeşitli noktalarında gerçekleşen terör olayları nedeniyle genel anlamda bir seyahat sıkıntısının yaşandığına dikkat çekerek, “ Dünya, genel terör olaylarından dolayı bizim dışımızda da oldukça etkilenmiş durumda. Dolayısıyla Pax olarak herhangi bir pazarda artış sağlamak çok da kolay görünmüyor. Bunun yerine hedefin hâlihazırda gelebilecek turistin önceki yıllarda olduğu gibi, bir haftanın üzerinde konaklamasını sağlamak olmalıdır” dedi.

Avrupalı turiste yönelik çalışmalar yapılmalıdır!

Gelen turistin daha uzun konaklama yapmaları üzerinde formüller geliştirilmesi gerektiğini de dile getiren Dinçer Sarıkaya, “ Bilindiği üzere önceki yıllarda gelen turist iki hafta konaklıyordu. Daha sonra bu konaklamalar 10 güne ve daha sonra yedi hatta 5 güne düştü. Biz turistin daha uzun konaklama yapmaları üzerinde formüller geliştirmeliyiz. Örneğin uçuşlarda operatörlere buna göre çeşitli destekler sunulabilir. Bölgemiz özellikle Rus turistin konakladığı bir bölgedir. Fakat önceki yıllarda olduğu gibi Avrupalı turiste yönelik çalışmalar yapılmalıdır. Ben yapılacak bu çalışmalar ile Avrupalı turistin tekrar bölgemize döneceğini inanıyorum. Kısa vadede sorun çözülmez ise problemler yaşanacaktır. Fakat uzun vadede bu durum Türkiye ve bölgemiz açısından fırsata çevrilebileceğini düşünüyorum. Uzun vadede farklı ülkelerden turist getirmek için çalışmalar yapılmalı. Bu da tabii ki bizim turizm anlayışınızı güçlendirecektir “diye konuştu.

Halil ÖNCÜ- KEMER

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dinçer Sarıkaya, Dinçer Sarıkaya açıklama, Dinçer Sarıkaya antalya, Dinçer Sarıkaya kimdir, Turizm, Turizm Haberleri, Türkiye Turist, Türkiye turist sayısı, Türkiye turizm,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları