Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turistlerin tatil tercihini deniz, kum ve turizm turizmi şekillendiriyor

03 Kasım, 2012 | 11:25

Antalya’nın Manavgat ilçesine tatile gelen turistlerin tercihlerini deniz, kum, güneş ve güneşli havanın fazla olması şekillendiriyor.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası(MATSO), müşteri memnuniyetine yönelik 242 turist üzerinde yaptığı ankette Avrupa, Rusya ve İskandinav ülke turistlerinin yüzde 45,7’sinin birinci sırada bölge destinasyonuna deniz, kum ve güneş turizmi için geldiği açıklandı. İkinci sırada yüzde 21,4 diğer ülkelere göre ucuz olması, üçüncü sırada yüzde 14,9 ile kültür, tarih ve arkeolojik zenginliği ve dördüncü sırada yüzde 7’lik oranla insanların güler yüzlüğü oluşturuyor.

Ankete katılan 242 Rus, Avrupa ve İskandinav ülke turistlerine yönetilen Side-Manavgat bölgesine tekrar tatile gelmeyi düşünüyor musunuz? sorusuna yabancı konukların yüzde 94,6’sı evet, yüzde 4,5 belki ve yüzde 0,8’nin ise hayır cevabı verdiği ifade edildi.

MATSO Başkanı Dr. Şükrü Vural, ankete katılanların yüzde 64,4’nün bölgeye ilk defa tatile geldiklerini, yüzde 35,5’nin ise daha önceki yıllarda geldiklerini kaydetti. Vural, “Bölgemize tatile gelen turistin tercihinde yüzde 45,7’lik oranla birinci sırada deniz, kum ve güneş turizmi şekillendiriyor. ” dedi.

Ankette turistlerin rahatsız olduğu konuların ise yüzde 38 altyapı ve çevre, yüzde 7,8 trafik, yüzde 4,1 eksik yön levhaları, yüzde 3,7 esnaf davranışı ve yüzde 2,8’nin ise alışveriş yapama da belirlenen bir sabit fiyatın olmaması olduğu belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa, Deniz, Deniz Güneş Tatili, Deniz Kum Güneş, güneş, İskandinav, kum, Rus, Turistler, Turistler antalya, Turistlerin tatil tercihi, Yerli Turistler,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları