Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turistler tatil tercihlerini seyahat acenteleri aracılığıyla yapıyor

09 Ağustos, 2011 | 10:22

Antalya bölgesine gelen turistlerin yüzde 22’si seyahat acenteleri aracılığı ile tatil yaptığı belirtildi.

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Manavgat Meslek Yüksekokulu (MYO) müşteri analizi anketine göre Orta Avrupa, Rus ve İskandinav ülke turistlerinin Antalya bölgesinde tatillerini seyahat acenteleri aracılığı yaptığı ifade edildi.

AÜ Manavgat MYO Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tahir Albayrak, bölgeye tatile gelen turistlerin yüzde 22’sinin tatillerini seyahat acenteleri aracılığı ile yaptıklarını söyledi. Arkadaş tavsiyesi ile gelen turist oranının ise yüzde 19 olduğunu belirten Albayrak, ülkelerine döndükten sonra eşler arası tanıtma ve tavsiyeye göre gelenlerin oranın yüzde 12 olduğunu kaydetti.

Akraba tavsiyesine göre gelenlerin yüzde 10 olduğunu belirten Albayrak, yüzde 4’lük en düşük oranla gelenlerin ise aynı fabrikada ve işyerinde çalışan iş arkadaşlarının olduğunu söyledi.
Albayrak, “Antalya bölgesine gelen yabancı konukların önemli bir çoğunluğu seyahat acenteleriyle geliyor. Bunu ikinci sıra arkadaş grubu tavsiyesi takip ediyor. Alternatif turizm imkânları artıkça seyahat acenteleri ile gelmenin yerini internet üzerinde bireysel rezervasyon tercihleri alacaktır. ” diye konuştu.

Albayrak, Antalya bölgesine gelen turistlerin yüzde 56’sını Almanlar, yüzde 22’sini Ruslar, yüzde 10’nu İngiliz, yüzde 6’sını Hollanda, yüzde 3 Belçika ve yüzde 3’nü de başka milletlerin oluşturduğunu kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Turist, Turistler, Turistler seyahat acentesi, Turistler tatil, Turistler tur şirketleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları