Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turistler, ‘tatilim bitiyor’ diyerek şikayetlerini yazıya dökmüyor

05 Kasım, 2012 | 15:59

Turistler, ‘tatilim bitiyor’ diyerek şikayetlerini yazıya dökmüyor

Dünyaca ünlü turizm beldesi Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Side’ye tatile gelen turistler, tatil süresinde yaşadıkları sorunları takipte ısrarcı olmuyor. Bölge destinasyonuna tatile gelen Rus, İskandinav, Avrupa, Arap, Balkan, Baltık ve Uzak Doğulu turistler, kaldıkları sürenin kısa ve bu süre içinde bürokratik işlemler yerine tatil yapmanın keyfini çıkarıyor.

Antalya Side Belediyesi Turizm Danışma Bürosu, turizm beldesine tatile gelen yabancı konuklara Rusça, İngilizce ve Almanca dillerinde bilgilendirme ve turizm hizmeti veriyor. Side Belediyesi Turizm Danışma Bürosu Sorumlusu Yaşar Yıldız, danışma bürolarında günlük ortalama 200 turiste hizmet verdiklerini söyledi.

Turistlerin yaşadığı bir sorunu dilekçe karşılığında bildirmeleri halinde takipçisi olduklarını belirten Yıldız, 2011 yılında 50 dilekçeyi ilgili kurumlara ileterek yüzde 100 çözüme ulaştırdıklarını ifade etti. Turistlerin, alışveriş yapmada aldığı ürünün farklı çıkması ve yemek yedikten sonra fiyatı fazla bulma gibi şikayette bulunduklarını anlatan Yıldız, turistlerin sorunun çözümünde sorunu yazıya dökmeye fazla yanaşmadıklarını kaydetti. Yıldız, turistlere verdikleri turizm hizmetiyle ilgili şu bilgileri verdi:”Turizm danışma büromuzu gelen yerli ve yabancı turistlere Side Antik Kent hakkında A’dan Z’ye bilgilendirme yapıyoruz. Genelde turistler antik kenti rahat bir şekilde dolaşabilmek için harita istiyor. Bizde kendilerine bilgilendirmenin yanı sıra harita veriyoruz. Fakat turistler yaşadıkları sorunu sözlü anlatıyor. Sorunun takipçisi olacağız bunu yazıya dökelim deyince yanaşmıyor. Tatilini bürokratik işlemlerle geçireceğim diye korkuyor. Biz yinede sözlü anlatımlarda konulun takipçisi oluyoruz. Geçen yıl 50 şikayet başvurusunu gerekli birimlerle görüşerek çözüme kavuşturduk. Bundan turistte esnafta memnun kaldı. Çoğu a tatilim bitiyor diyerek şikayette bulunmaya yanaşmadı.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Side Belediyesi, Antalya Side Belediyesi Turizm Danışma Bürosu, Side, Side Antik Kent, Turist, Turistler, Turistler Şikayet, Turistler tatil,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları