Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turistlere ‘Manavgat’a Hoşgeldiniz’ denilerek bölgenin tanıtımı yapılacak

02 Temmuz, 2012 | 11:28

Antalya Manavgat Kaymakamlığı’nın hazırladığı ‘Manavgat’a Hoşgeldiniz’ projesiyle turizm şehrinin tarihi ve doğal güzelliklerinin çok dilde tanıtımı yapılacak.

Kaymakamlık, mobil teknoloji imkanlarını kullanarak kısa sürede Türkiye’ye tatile gelen yabancı konuklara ‘Manavgat’a Hoşgeldiniz’ diyerek bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini anlatmayı hedefliyor.

Manavgat Kaymakamlığı, tanıtımlarını ‘Gökyüzünün Mavisiyle Yarışan Yeryüzü’ isim markasıyla 25 milyon turiste ulaşarak, turizmde Manavgat’ın dünya markası olduğunu duyurmak istiyor.

Kaymakam Emir Osman Bulgurlu, Manavgat’a yıllık 10 milyon turistin günü birlik ziyarette bulunduğunu ve bunun 4 milyonun ise tatil yaptığını söyledi.

Hazırladıkları projeyle mobil teknolojilerini en üst seviyede kullanarak dünyada aktif seyahat yapan 25 milyon kişiye ulaşmayı hedeflediklerini belirten Bulgurlu, aynı zamanda çok dilde ‘Manavgat’a Hoşgeldiniz’ diyerek destinasyon bölgesinde bulunan tarihi ve turistik alanlar için etkin bilgilendirme yapacaklarını kaydetti.

Bulgurlu, proje kapsamında turizm şehrine gelen turistlere hazırladıkları tanıtım mesajlarıyla Side Antik Kent, Manavgat Irmağı, Külliye Camii, Selge Antik Kent, Seleukiea Antik Kent, Beşkonak Köprülü Kanyon Milli Park, Oymapınar Barajı, Side Müzesi, Side Antik Kent ve Apollon Tapınağı’nı çok dilde anlatımla tanıtacaklarını söyledi.

Bulgurlu, “Turizm şehrine gelen yabancı konuklarımıza turizmde kalıcılık sağlamak için ilk önce ‘Manavgat’a Hoşgeldiniz’ diyeceğiz. Manavgat zengin potansiyeliyle yılın 12 ayı turizm yapmaya elverişli. Bizde dünyanın dört bir yanından gelen yabancı konuklara tatil yapmada Manavgat’ı tercih ettikleri için teşekkür edeceğiz. Konuklarımız kaldıkları konaklama tesislerinden ayrılırken ‘Yine bekleriz’ diyerek misafirperverliğimizi göstereceğiz. Hoşgeldiniz kelimesi sürdürülebilir turizmde kalıcılığın en içten, en sıcak ve doğal kelimesi olacak.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Manavgat Kaymakamlığı, Emir Osman Bulgurlu, Manavgat, Manavgat turizm, Manavgat'a Hoşgeldiniz, Turizm, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları