Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turistlere İngilizce hutbe verilecek

06 Ocak, 2012 | 11:38

Tarihi camilerde turist rehberleri yerine cami rehberlerinin atanacak olması tartışmaları hala sürerken Diyanet İşleri yeni bir açıklama daha yaptı.

Diyanet İşleri Başkanının yaptığı açıklamaya göre, tarihi camilerde turistlere İngilizce hutbe verilecek.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Sultanahmet Camii gibi tarihi ve turistik camilerde hutbelerin İngilizce özet şeklinde verileceğini açıkladı.

Mehmet Görmez, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu ziyaret etti. Görmez burada yaptığı konuşmada Sultanahmet Camii’ne her Cuma namazında asgari 500’ü aşkın bazen bini gecen muhtelif zamanlarda daha fazla turistin geldiğini söyledi.

Farklı ülkelerden çok sayıda yabancı turistin buralarda ibadet ettiğini aktaran Görmez, “Sultanahmet’teki hutbelerimiz de en azından İngilizce özet verilerek gelen insanların, hatibin bu hafta Türkiye’de ne konuştuğunu bilmesini, bilgi sahibi olmasını önemli görüyoruz. Yakında bunu da göreceksiniz. Yani bazı tarihi camilerimizde hutbelerimiz okunduktan sonra. Almanya’da Almanca, Avustralya’da İngilizce özet veriyoruz. Burada da aynı şekilde bazı tarihi camilerimizde gelen Müslüman turistler, Cuma namazını kılarken bizden o hizmeti en azından özet haline alsınlar istiyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Diyanet İşleri Başkanı, hutbe, Mehmet Görmez, Sultanahmet Camii, Tarihi cami hutbe, Tarihi camiler, turist hutbe, Turistler İngilizce hutbe, Turistlere İngilizce hutbe,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları