Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turist sayısını yüzde 61 arttıran Bodrum’u en çok İngilizler tercih etti!

21 Kasım, 2018 | 14:02

Turist sayısını yüzde 61 arttıran Bodrum'u en çok İngilizler tercih etti!

Turist sayısını yüzde 61 arttıran Bodrum’u en çok İngilizler tercih etti. Bodrum Tanıtma Vakfı, Milas Bodrum Dış Hatlar Terminali’ne gelen ziyaretçi sayısında % 61 oranında artış yaşandığını, Bodrum’a en çok ziyaretçi gönderen ülkenin ise yine İngiltere olduğunu açıkladı.

Bodrum Tanıtma Vakfı’nın 2018 Ocak – Ekim ayların arasındaki verilerine göre, Milas Bodrum Dış Hatlar Terminaline gelen ziyaretçi sayısında % 61 oranında artış meydana geldi. Bodrum’a en çok turist gönderen ülke ise İngilizler oldu.

Turist sayısını yüzde 61 arttıran Bodrum’u en çok İngilizler tercih etti

Bodrum Tanıtma Vakfı tarafından yapılan açıklamada, 2017 yılının Ocak – Ekim döneminde 483 bin olan Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Bodrum’un ziyaretçi sayısının bu yılın aynı döneminde % 61 artarak 778 bine yükseldiği ifade edildi. Bodrum’un ziyaretçi sayısı geçtiğimiz yıla göre 294 bin kişi artış gösterdi.

Deniz yolu ile gelen sayısında da artış yaşandı

2017 yılının 10 aylık döneminde 287 bin olan Bodrum limanlarına gelen turist sayısı ise, bu senenin aynı döneminde % 13 artarak 326 bin olarak kayıtlara geçti. Ocak – Ekim arasındaki dönemde deniz yolu ile Bodrum’a gelenlerin sayısında ise yaklaşık 39 bin artış yaşandığı bildirildi.

Bodrum Yarımadası’nı en çok ziyaret eden ülkeler arasında ise İngiltere yine ilk sırada yer aldı. 10 aylık dönemde İngiltere’den 177 bin turist Bodrum’a gelirken, İngilizleri 97 bin kişiyle Ruslar, 86 bin kişiyle Polonyalılar, 78 bin kişiyle Almanlar, 58 bin kişiyle Hollandalılar ve 48 bin kişiyle Ukraynalılar takip etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum Tanıtma Vakfı, Bodrum Turist Sayısı, İngiliz turistler, Turist sayısı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları