Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turist rehberliği vizesi için 2 gün kaldı

28 Eylül, 2009 | 18:45

Turist rehberliği vizesi için 2 gün kaldı Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turist rehberlerine verilen vizeler için son başvuru tarihinin 30 Eylül 2009 Çarşamba günü olduğu bildirildi.

İstanbul Rehberler Odası Bursa Temsilcisi Uğur Çelikkol, bakanlığın turist rehberlerine her yıl vize yaptırdığını belirterek, 2 yıl üst üste vize yaptırmayan rehberlerin belgelerinin iptal olduğunu belirtti. Rehberlerin 2010 yılı vizelerini yaptırabilmeleri için 2009 yılında az 3 hizmet içi eğitim seminerine katılmak zorunda olduğunu söyleyen Çelikkol, “2009 yılı seminerlerine kayıt yaptırmak için son gün 30 Eylül 2009 Çarşamba günüdür. Geçen sene ilk defa Bursa’da İstanbul Rehberler Odası (İRO) tarafından düzenlenen seminerlerin ikincisi yine Bursa’da yapılacak. Kasım ayında düzenlenecek olan seminerler, İstanbul ve Bursa’daki üniversitesi ve bakanlığımızın görevlendireceği uzman eğitmenler tarafından verilecektir” dedi.

Bursa’daki turist rehberleri seminerinin 17 Kasım 2009 tarihinde yapılacağını kaydeden Çelikkol, seminerde 1915 olayları, Türkiye’nin AB ilişkileri ekseninde Kıbrıs ve Ortadoğu politikaları, kültürel zenginliğe yeni bir bakış konularıyla ilgili bilgiler de verileceğini sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İstanbul Rehberler Odası, Kültür ve Turizm, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Turist Rehberleri, Turist Rehberliği, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Uğur Çelikkol,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları