Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turist rehberleri 2 kamyon çöp topladı

25 Eylül, 2009 | 11:11

rehberler çöp topladı Turizmin önemli beldelerinden Fethiye’de ‘Thomson’ ve ‘First Chocie’ adlı turizm acentelerinde çalışan turist rehberleri ve yetkilileri, Hisarönü- Kayaköy yolunda temizlik yaptı.

20 kişiden oluşan turist rehberleri 10 kilometre boyunca yürüyerek yaklaşık 2 kamyon dolusu çöp topladı.

Her yıl yapılan temizlik çalışmasında 10 kilometre boyunca yol kenarı ve ormanlık alanlardaki, pet şişe, bira kutusu, kağıt ve naylon gibi çöpleri büyük bir titizlikle toplayan rehberler yaklaşık 2 kamyon dolusu çöp topladı.

Çöp atmamanın ve temizliğin önemine dikkat çekmek için böyle bir organizasyon yaptıklarını belirten rehber Wicky Erdoğan, “Hisarönü- Kayaköy yolu ormanlık ve çok güzel bir alan. Bu alanın temizlenmesi gerekiyordu. Hatta temizlenmeden önce çöp atılmaması gerek ama bunda başarılı olunamıyor. Biz rehberler olarak temizlik yaparak hem mesaj vermek istedik, hem de bu güzel ormanlık alanı temizlemek istedik” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fethiye, First Chocie, Hisarönü, Kayaköy, Rehberler temizlik, Sektörel Turizm Haberleri, Thomson Rehberleri, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Wicky Erdoğan,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları