Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turiste kötü davranan esnaf semt pazarlarında tezgah açamayacak

22 Aralık, 2011 | 10:52

Antalya’nın Manavgat Belediyesi, semt pazarlarında turisti rahatsız eden ve kötü davranan esnafın tezgah açmasına izin vermeyecek.

Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek, pazartesi ve perşembe günleri kurulan uluslararası turizm pazarlarında turistleri rahatsız eden, sözlü sataşmada bulunan, laf atan, fahiş fiyattan mal satan ve kötü muamelede bulunan esnafa tezgah açtırmayacaklarını söyledi.

Semt pazarlarında zabıta ekiplerinin sürekli denetim yaptığını belirten Şimşek, geçen yıl turiste fahiş fiyattan mal satan ve müşteri memnuniyetine yakışmayan davranıştan bulunan 3 pazarcı esnafına para cezası kestiklerini kaydetti.

Şimşek, “Semt pazarlarında turisti rahatsız eden esnafa tezgah açtırmayacağız. Türk turizminin imajını bozan unsurları ortadan kaldırmaya kararlıyız. Uyarılarımızı ilk önce sözlü yapıyoruz. Uyarılara uymamada ısrar eden pazarcı esnafına idari para cezası uyguluyoruz. Turiste kötü muamelede ısrarcı olanları pazarlarda barındırmamada kararlıyız.” açıklamasında bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
esnaf, Hasan Şimşek, Manavgat Belediyesi, Manavgat Belediyesi turist, Sektörel Turizm Haberleri, Turist esnaf, Turiste kötü davranan esnaf, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları