Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turist alışveriş yapmayınca AESOB, üyelerine 90 bin fiyat etiketi dağıttı

01 Ekim, 2010 | 18:47

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) üyelerine, sattığı ürünlerde fiyat etiketi bulundurmasını özendirmek amacıyla etiket dağıttı.

İlk etapta 3 değişik boyutta 90 bin adet fiyat etiketi bastırılarak üyelere dağıtıldı.

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, “Özellikle şehrimizi ziyarete gelen yabancı turistlerle yapılan anketler, turistin alış veriş yapmamasının nedeni olarak, esnafın sattığı ürünlerde fiyat etiketi bulundurmamasını gösteriyor. Esnafın bu konuya dikkatini çekmek amacıyla fiyat etiketi dağıttık.” dedi.

Satılan ürünlerde fiyat etiketi bulundurulmasının sadece yabancı misafirler için değil, yerli halk için de önemli olduğunu belirten Sevimçok, müşterinin vitrinde beğendiği bir ürünün fiyatını gördüğü zaman daha bilinçli olarak işyerine girdiğini söyledi. Ayrıca etiketin müşterinin o işyerine güvenini artırdığına işaret eden Sevimçok, bunun için üyelerinin sattıkları ürünlerde mutlaka fiyat etiketi bulundurmalarını istediklerini ifade etti.

İlk etapta 90 bin fiyat etiketi dağıtıldığını kaydeden Başkan Sevimçok, şöyle konuştu: “Üyelerimizin tamamının fiyat etiketi ihtiyacını karşılamamız çok zor. Amacımız bu konuya dikkat çekerek, üyelerimizin ürünlerinde fiyat etiketi bulundurmalarını sağlamak. Fiyat etiketini dağıtan arkadaşlarımız da, bu konuda uyarılarda bulunuyorlar.”

Sevimçok, ticaretin önemli unsurlarından birisinin ürünlerde fiyat etiketi bulundurulması olduğunu vurgulayarak, “Üyelerimizin bu konuda duyarlı olmalarını, daha fazla iş yapabilmelerinin bir yolunun da fiyat etiketi bulundurmak olduğunu unutmamalarını istiyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Turist alışveriş, Turist Alışveriş Haberleri, Turizm Haberleri,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
namık
29 Kasım, 2010

Cok yerınde bır yaklasım bravo aesob, Maalesef zaten kotu bır ımaj ve fıyat belırsızızlıgınden kandırmaca ve kazıklayıcı yaklasımlar ver Turkıye genelınde kesınlıkle heryerde herseyın fıyatı etıketınde olmalı

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Kasım 29th, 2010 at 10:31 namık mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları