Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜRÇEV Mavi Bayrak 2017 Ödülleri Sahiplerini Buldu

07 Haziran, 2017 | 19:02
Mavi Bayrak 2017 Ödülleri

Mavi Bayrak 2017 Ödülleri

Türkiye Çevre ve Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Tarafından Düzenlenen Törenle Mavi Bayrak 2017 Ödülleri Düzenlendi

 

Türkiye Çevre ve Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından düzenlenen törende 2017 yılında Mavi Bayrak kazanan plaj, marina ve yatlar ödüllerini aldı. Ataköy Marina’da düzenlenen törende Mavi Bayrak alan tesisler adına göndere mavi bayrak çekildi. Törende konuşan TÜRÇEV Başkanı Rıza Tevfik Ekipman, Mavi Bayrak programının uluslararası alanda Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı-FEE koordinasyonunda dünyada 46 ülkede uygulandığını belirtti.

Turizmin kalite belgesi olan Mavi Bayraklı tesislerin bu yıl da arttığına dikkati çeken Ekipman, konuşmasında: “Vakıf olarak hedefimiz sürekli ileri gitmek. Mavi Bayrak ödülüne sahip olan plajın, denizin suyunun temizliği, plaj işletmecilerinin çevreye olan duyarlılığı, plajı kullananların güvenliği, plaja ilişkin donanımın eksiksiz olduğu belgelenmiş ve garanti altına alınmıştır. Daha da önemlisi, bu garanti uluslararası alanda da onaylanmaktadır. Bu nedenle tatil programı yapan yerli ve yabancı turistler öncelikle Mavi Bayrak ödüllü plajı olan tesisleri tercih etmektedirler. Bunun için Türkiye Mavi Bayrak ile uluslararası turizm pazarında önemli bir avantaja sahip olmaktadır.”

Konuşmaların ardından ödüle layık görülen belediye ve yerel dernek kategorisinde Samsun Büyükşehir Belediyesi, Didim ve Muratpaşa Belediyeleri, otel kategorisinde Güral Premier Hotels and Resorts, D-Resort Grand Azur, La Blanche Resort, marina kategorisinde D-Marin Göcek, Milta Bodrum Marina temsilcilerine ödülleri takdim edildi. Törene, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB)  ve TÜRÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Dr.Faik Öztunç katıldı.

Kaynak; 1 , 2

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Mavi Bayrak, Mavi Bayrak 2017 Ödülleri, TÜRÇEV, Türkiye Çevre ve Eğitim Vakfı, TUROB,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları