Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TURAD yaza merhaba diyor

08 Haziran, 2013 | 15:44

TURAD yaza merhaba diyor Sürdürülebilir turizmi destekleyerek turizm gelirlerini artırmak ve İstanbul’da yeni kentsel çekim merkezleri oluşturmak amacıyla projeler yürüten Turizm Araştırmaları Derneği (TURAD), Samatya Zil & Caz Festivali ve Tarihi Kadıköy Çarşısı projelerinin ardından, bu yıl da Yeşilköy’de “Ayastefanos’tan Yeşilköy’e Etkinliği”ni gerçekleştiriyor.

Yüzyıllardır farklı kültürlerin bir arada yaşadığı, İstanbul mozaiğini yansıtan semtleri, kentin cazibe merkezleri haline getirebilmek için projeler gerçekleştiren TURAD, 2010 yılında Samatya’da 2012’de Kadıköy’de başlattığı girişimlerine, bu yıl Yeşilköy ile sürdürüyor.

TURAD’ın, Turizm Gastronomi ve İşadamları Derneği (TUGİD) iş birliği ve Bakırköy Belediyesi desteğiyle düzenlediği “Ayastefanos’tan Yeşilköy’e” etkinliği, 13-14 Haziran 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Kuruluş amacı üyelerinin sektörel sorunlarına hızlı ve kalıcı çözümler getirmek, iş geliştirme alanlarında destek olmak ve sosyal sorumluluk projeleri üretmek olan, gastronomi sektörüne gönül vermis işadamlarından kurulu TUGİD, Yeşilköy’ün yıllardır değişmeyen lezzet duraklarına dikkat çekecek.

TURAD Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Yücel : “Kültürel bir projeyi uygulama nedenimiz; turizmi sadece ‘deniz, kum ve güneş’ üçlüsüne bağlı olarak yürütmenin olanaksız olduğunu görmemizden kaynaklanıyor. Kültür Turizminin önemine dikkat çekmek istiyoruz. Yeşilköy’ü Samatya gibi eski tarihi ve farklı kültürlerin bir arada yaşadığı özel bir örnek olması nedeniyle seçtik.” dedi.

TURAD’ın bir gönüllü hareketi olduğuna değinen Yücel, destinasyon iletişiminin, kamu ve yerel yönetimlerin bir arada yer aldıkları bir hareket olduğunu belirtti ve “Kent içerisinde bu tür dokuların doğru projelerle öne çıkarılmasının İstanbul’un turizm ekonomisine olumlu katkı yapacağına inanıyoruz.’’ dedi.

“Eski Sinema Günleri Yeşilköy’de Canlanıyor”

Günümüzde izleri süren eski Türk filmlerinin çekildiği, farklı kültür ve dinlere mensup insanların asırlardır bir arada yaşadığı; parkları, sahil şeridi, balık lokantaları ve şirin, küçük çarşısıyla bir zamanların küçük bir balıkçı köyü olan Yeşilköy’ü, yerli ve yabancı turistler için çekici bir hale getirmeyi hedefleyen TURAD, bir dizi etkinlik düzenlemeye hazırlanıyor.

Ayastefanos’tan günümüze uzanan zengin bir tarihe sahip olan Yeşilköy’de, Marina Meydanı’nda yapılacak etkinlikler, 13 Haziran Perşembe akşamı saat 21.30’da Hakan Aysev ve Ümit Zileli ile Siyah Beyaz Yıllar – Türk Filmi Aşkları müzikli gösterisiyle başlayacak. 14 Haziran Cuma günü ise saat 22.00’de Leman Sam aynı yerde bir konser verecek. İki gün sürecek tüm bu renkli etkinlikler, halka açık ve ücretsiz olarak izlenebilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hakan Aysev, İstanbul TURAD, TUGİD, TURAD, TURAD caz festivali, TURAD haberleri, TURAD Raporu İstanbul, TURAD yaza merhaba, TURAD Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Yücel, Turizm Gastronomi ve İşadamları Derneği, Yeşilköy,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları