Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tunceli’de rafting keyfi

08 Kasım, 2010 | 13:54

Tunceli’de doğa severler sonbaharda Munzur’da rafting yapmanın keyfini yaşadı.

Munzur Doğa Kültür ve Turizm Derneği ile Erzincan Munzur Fırat Doğa Sporları Derneği’nin Tunceli Munzur Vadisi üzerinde bulunan alanda gerçekleştirdiği rafting, doğa severlere güzel anlar yaşattı. Siliç Köprüsü yakınlarında başlayan rafting etkinliğinde sonbahar mevsiminin soğuğuna aldırış etmeyen doğa severler, vadinin güzellikleri arasında 12 km buyunca iki adet bot ile rafting yaptı. Zaman zaman tehlike yaşayan raftingciler büyük heyecan yaşadı.

Rafting, kent merkezinde bulunan Mavi Köprü mevkiinde sona erdi.

Munzur Doğa Kültür ve Turizm Derneği yöneticilerinden Nazım Arslan, Tunceli ve Erzincan’daki dost iki kulübün gerçekleştirdiği etkinlikte Tunceli’de rafting keyfi yaşadıklarını belirtti. Arslan, “Tunceli’de Munzur Nehri’nde rafting yapmanın keyfini yaşadık. İki doğa kulübünün ortaklaşa gerçekleştirdiği bir etkinlikti. Tunceli’de Munzur Vadisi’nde bu etkinliklerin devamını istiyoruz. Bu etkinlik ilk değildi, son da olmayacak. Herkesin bu güzelliği yaşamasını istiyoruz.” dedi.

Sonbahar mevsiminde rafting yapmanın büyük bir keyif olduğunu dile getiren Sevim Çeliker, “Bu mevsimde ilk defa rafting yapıldı, çok güzeldi, herkese tavsiye ediyoruz. Herkes gelip bu duyguyu tatsın.” şeklinde konuştu. Munzur Vadisi’nde rafting yapmanın çok güzel olduğunu dile getiren Diren Gül ise, “Ölmeden bunu yaşamak lazım. İlk defa bu mevsimde böyle bir şey yapıyorum. Hem çok soğuk hem çok sıcak, bütün duyguları yaşamak mümkün, çok güzle bir duygu, herkes yaşamalı.” diye konuştu. Herkesin Munzur Vadisi’nde rafting heyecanını yaşaması gerektiğini dile getiren Gazi Çeliker de doğa severlerin bu tür etkinliklere katılması gerektiğini söyledi. Raftingciler Munzur Vadisi üzerinde yapılması düşünülen barajların da iptal edilmesini istedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Munzur Doğa Kültür ve Turizm Derneği, Munzur Vadisi, Munzur Vadisi Rafting, Nazım Arslan, seyahat gazetesi, tatil gazetesi, Tunceli rafting, Tunceli'de rafting, Tunceli'de rafting keyfi, turizm gazete, turizm gazeteleri, Turizm Gazetesi, turizm siteleri, turizm tatil gazetesi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları