Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TUI; “Yunanistan Yaz Yeni Rekor Kıracak”

26 Mayıs, 2017 | 16:29
TUI Yunanistan

TUI Yunanistan

Alman Tur Operatörü TUI Açıklamasında; ” Yunanistan’ın Bu Yaz Yeni Rekor Kıracak” Dedi

Alman tur operatörü TUI’nin yayınladığı bir basın açıklamasında belirttiğine göre Yunanistan bu yaz için çok tercih edilen bir tatil destinasyonu haline geldi ve yeni rekorlara doğru koşmaktadır.

Dünya’daki en büyük tur operatörü olan TUI, Alman pazarında bu yaz Yunanistan için geçen yıla göre %23’lük bir rezervasyon ve satış artışını kaydetti. Bu artış hem Yunan Adaları için (Girit +%14, Rodos + %26, Kos + %41 ve Korfu +%6), hem de kara Yunanistan için de geçerli (Batı Peloponnes +%32, Halkidiki + %44).

Geçen yaz sığınmacı sorunlarından dolayı önemli bir düşüşü göstermiş olan Susam Adası ve Midilli Adası bile bu yaz olumlu bir gidişat göstermektedir. Santorini ve Kefalonya gibi eskiden beri çok az sayıda misafir çeken küçük Yunan destinasyonları da artış göstermektedir. Yunanistan’daki artışlara cevap veren TUI, 2017 yaz ayları için ürün ve tekliflerini genişleterek, Yunanistan’da müşterilerinin beğenisine sunduğu otellerin sayısını da %40 olarak arttırdı. TUI’nin Almanya piyasasında Yunanistan konusunda zaten piyasa lideri konumunda bulunduğu halde, TUI Yunanistan içi büyümek için potansiyel görüyor.

Yunanistan’da Misafir Memnuniyeti Konusunda Önemli Artış Mevcut

Bu arada TUI’ye göre Yunanistan’da en çok dikkat çeken gelişmelerden bir tanesi de müşteri memnuniyetinin artan bir doluluk oranına rağmen önemli bir ölçüde artış göstererek 10 puan üzerinden 8.7 puana kadar gelmesi. Andryszak’a göre Yunanistan’daki otellerin kalitesi ve hizmet düzeyi hiç olmadığı kadar yüksek oldu ve oteller özellikle “hizmet”, “otel donanımı”, “gastronomi” ve “misafirperverlik” gibi konularda Alman misafirlerinden tam not almaya başladı.

TUI’deki satış ve rezervasyon kayıtlarına göre Yunanistan bu yaz İspanya‘dan sonra en çok tercih edilen ikinci ülke konumunda. Yunanistan’ın en çok turist girişi yaşayacağı ay Haziran ayı. Bunu Temmuz ve Ağustos ayları takip ediyor.


YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman Tur Operatörü, İspanya, Misafir Memnuniyeti, Tui, Yunanistan,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları