Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TUI; “Yunanistan Turizmi İçin Otel Yatırımı Yapılacak”

09 Ekim, 2017 | 16:16

TUI Yunanistan

TUI CEO´su Joussen: ‘Yunanistan turizmini güçlendirmek için otel yatırımı yapacağız’

 

Alman FVW Dergisi tarafından yayınlanan habere göre Yunanistan Başbakanı Çipras ile buluşan Joussen, „Yunanistan 2017 yaz sezonundan karlı çıkan ülkelerden biri“ dedi. Çipras ile Atina´da buluşan Joussen´e göre TUI´nin global Yunanistan müşterisi yüzde 10 oranında artarak 2.5 milyon kişiyi buldu.

TUI´de Yunanistan, İspanya´dan sonra ikinci sırada

Joussen´e göre Yunanistan TUI Group´ta İspanya´dan sonra ikinci sıraya kadar yükseldi. Yunanistan bu yıl toplam 28.5 milyon yurtdışından gelen turist bekliyor.

İki yıl önce Grecotel´den elini çeken TUI şimdi Yunanistan´a dönecek

TUI´nin iki yıl önce Grecotel´den ayrıldığını hatırlatan Joussen, TUI´nin buna rağmen şimdi Yunanistan´da hem otel sektöründe hem de kruvaziyer turizminde büyümek istediğini belirtti. Joussen´e göre Girit Adası´nda Yunanistan´daki üçüncü Robinson Club´unun yapılacağı bir arsayı alan TUI, ayrıca Rodos Adası´nda 2018 yılında TUI´nin kendi markası olan bir Sensatori otelini açmayı da planlıyor.

TUI şu anda Yunanistan´daki tatil bölgelerinde kendine ait toplam 32 otel işletiyor ve Yunanistan´da faaliyet gösteren kendine ait incoming acentası olan TUI Hellas´ın bünyesinde 1,300 eleman çalıştırıyor.

Joussen ayrıca Girit Adası´nı „tatilde sürdürülebilir beslenme“ konusunda „örnek bir destinasyon olarak“ geliştirileceğini açıkladı. Girit Adası´nda faaliyet gösteren „TUI Care Vakfı“ adada yürütülen bir proje kapsamında yerel üreticileri otelcilerle turizm sektörü temsilcileri ile buluşturarak otellerde daha yüksek bir oranda yerel gıda ürünlerinin misafirlere sunulmasını hedefliyor. Bu girişime Girit´te şu ana kadar 200 yerel şirket, zeytin yetiştiricisi ve şarapçı katılmış durumda.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Tui, TUI CEO´su Joussen, Yunanistan,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları