Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TUI; “Yunanistan Turizmi İçin Otel Yatırımı Yapılacak”

09 Ekim, 2017 | 16:16

TUI Yunanistan

TUI CEO´su Joussen: ‘Yunanistan turizmini güçlendirmek için otel yatırımı yapacağız’

 

Alman FVW Dergisi tarafından yayınlanan habere göre Yunanistan Başbakanı Çipras ile buluşan Joussen, „Yunanistan 2017 yaz sezonundan karlı çıkan ülkelerden biri“ dedi. Çipras ile Atina´da buluşan Joussen´e göre TUI´nin global Yunanistan müşterisi yüzde 10 oranında artarak 2.5 milyon kişiyi buldu.

TUI´de Yunanistan, İspanya´dan sonra ikinci sırada

Joussen´e göre Yunanistan TUI Group´ta İspanya´dan sonra ikinci sıraya kadar yükseldi. Yunanistan bu yıl toplam 28.5 milyon yurtdışından gelen turist bekliyor.

İki yıl önce Grecotel´den elini çeken TUI şimdi Yunanistan´a dönecek

TUI´nin iki yıl önce Grecotel´den ayrıldığını hatırlatan Joussen, TUI´nin buna rağmen şimdi Yunanistan´da hem otel sektöründe hem de kruvaziyer turizminde büyümek istediğini belirtti. Joussen´e göre Girit Adası´nda Yunanistan´daki üçüncü Robinson Club´unun yapılacağı bir arsayı alan TUI, ayrıca Rodos Adası´nda 2018 yılında TUI´nin kendi markası olan bir Sensatori otelini açmayı da planlıyor.

TUI şu anda Yunanistan´daki tatil bölgelerinde kendine ait toplam 32 otel işletiyor ve Yunanistan´da faaliyet gösteren kendine ait incoming acentası olan TUI Hellas´ın bünyesinde 1,300 eleman çalıştırıyor.

Joussen ayrıca Girit Adası´nı „tatilde sürdürülebilir beslenme“ konusunda „örnek bir destinasyon olarak“ geliştirileceğini açıkladı. Girit Adası´nda faaliyet gösteren „TUI Care Vakfı“ adada yürütülen bir proje kapsamında yerel üreticileri otelcilerle turizm sektörü temsilcileri ile buluşturarak otellerde daha yüksek bir oranda yerel gıda ürünlerinin misafirlere sunulmasını hedefliyor. Bu girişime Girit´te şu ana kadar 200 yerel şirket, zeytin yetiştiricisi ve şarapçı katılmış durumda.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Tui, TUI CEO´su Joussen, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları