Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TUI Ceo’su Joussen; “TUI Mobile First Şirketi olacak”

22 Eylül, 2017 | 11:11

TUI CEO Friedrich Joussen

TUI´nin CEO´su Friedrich Joussen holdingi sayısal rekabete hazırlamak istiyor. Bu amaç doğrultusunda da „Mobile First“ stratejisine güvendiği için seyahat acentaları için değişiklikler olacak.

FVW Kongresi´nin ikinci gününde keynote speaker olarak konuşan Joussen, google üzerinden ziyaretçi sayısını arttırmanın fazla pahalı olduğuna değinerek, google´a düşen payın yüzde 40 ile yüzde 80 arasında değiştiğine dikkati çekti. TUI Grubu´n sayısal rekabete hazır olma için yeni stratejiler araması bu durumda şaşırtıcı gelmiyor.

oussen bu bağlamda seyahat endüstrisi için üç mega trendin varlığını tespit ediyor:

1)    Pazarlar jeopolitik sorunlara rağmen büyümeye devam ediyor

2)    Yeni ve yatırımı çok pahalı olmayan teknolojik imkanların sayesinde yeni aktörlerin pazarlara girmesi nispeten kolay

3)    Cloud zemininde çalışan uygulamaların sayesinde pazarlarda önümüzdeki beş ile sekiz yıllık dönemde yeni veri işleme merkezlerine ihtiyaç olmayacak.

Bu durumda tur operatörü şirketlerinin „blockchains“ yöntemini kullanarak yüksek bir verimi ve azalan masrafları yakalayabilecek.

Joussen´e göre bu olguların TUI için stratejik önemi, yeni oluşan pazarlarda ağır basan tüketici alışkanlıklarında aranmalı. Bunun için Çin´i baz alan Joussen, Çin´de işlerin neredeyse tamamen akıllı telefonlar üzerinden yapıldığını kaydederek, şirketlerin buna üretimde de uyum sağlamak zorunda olduklarını vurguluyor. Joussen´e göre TUI´nin yapmak istediği şey de tam bu: „O yüzden biz yazılımlarımızı geliştirirken her şeyi ‘Mobile First’ ilkesine göre dizayn ediyoruz. Internet´te aradıktan sonra seyahat acentasından rezervasyon yaptırmak, bu Almanya´da belki on yıl daha devam edebilecek bir alışkanlık. Fakat İsveç´te TUI geçenlerde son seyahat acentasını kapattı. TUI, gelecekte bir ‘Mobile First’ şirketi olacak“ diye konuştu Joussen.

Kaynak; 1 , 2

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
CEO, Friedrich Joussen, Mobile First Şirketi, Tui,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları