Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TUI Ceo’su Joussen; “TUI Mobile First Şirketi olacak”

22 Eylül, 2017 | 11:11

TUI CEO Friedrich Joussen

TUI´nin CEO´su Friedrich Joussen holdingi sayısal rekabete hazırlamak istiyor. Bu amaç doğrultusunda da „Mobile First“ stratejisine güvendiği için seyahat acentaları için değişiklikler olacak.

FVW Kongresi´nin ikinci gününde keynote speaker olarak konuşan Joussen, google üzerinden ziyaretçi sayısını arttırmanın fazla pahalı olduğuna değinerek, google´a düşen payın yüzde 40 ile yüzde 80 arasında değiştiğine dikkati çekti. TUI Grubu´n sayısal rekabete hazır olma için yeni stratejiler araması bu durumda şaşırtıcı gelmiyor.

oussen bu bağlamda seyahat endüstrisi için üç mega trendin varlığını tespit ediyor:

1)    Pazarlar jeopolitik sorunlara rağmen büyümeye devam ediyor

2)    Yeni ve yatırımı çok pahalı olmayan teknolojik imkanların sayesinde yeni aktörlerin pazarlara girmesi nispeten kolay

3)    Cloud zemininde çalışan uygulamaların sayesinde pazarlarda önümüzdeki beş ile sekiz yıllık dönemde yeni veri işleme merkezlerine ihtiyaç olmayacak.

Bu durumda tur operatörü şirketlerinin „blockchains“ yöntemini kullanarak yüksek bir verimi ve azalan masrafları yakalayabilecek.

Joussen´e göre bu olguların TUI için stratejik önemi, yeni oluşan pazarlarda ağır basan tüketici alışkanlıklarında aranmalı. Bunun için Çin´i baz alan Joussen, Çin´de işlerin neredeyse tamamen akıllı telefonlar üzerinden yapıldığını kaydederek, şirketlerin buna üretimde de uyum sağlamak zorunda olduklarını vurguluyor. Joussen´e göre TUI´nin yapmak istediği şey de tam bu: „O yüzden biz yazılımlarımızı geliştirirken her şeyi ‘Mobile First’ ilkesine göre dizayn ediyoruz. Internet´te aradıktan sonra seyahat acentasından rezervasyon yaptırmak, bu Almanya´da belki on yıl daha devam edebilecek bir alışkanlık. Fakat İsveç´te TUI geçenlerde son seyahat acentasını kapattı. TUI, gelecekte bir ‘Mobile First’ şirketi olacak“ diye konuştu Joussen.

Kaynak; 1 , 2

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
CEO, Friedrich Joussen, Mobile First Şirketi, Tui,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları