Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TUGEV Kütüphanesi Kuşadası Turizm Fakültesi’ne devredildi

15 Aralık, 2014 | 08:24

tugev-kusadasi-turizm Turizm alanında oluşturulan üç ihtisas kütüphanesinden biri olan TUGEV (Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı) Kütüphanesi, Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm Fakültesi’ne devredildi.

Geniş bir arşivi içeren kütüphanenin kitapları daha önce Üniversitesi Turizm Araştırma ve Uygulama Birimi’ne verilmişti. Söz konusu birimin askıya alınması üzerine kitaplar, Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm Fakültesi’ne devredildi.

Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı tarafından Anadolu Üniversitesi Turizm Araştırma ve Uygulama Birimi’ne verilen TUGEV Kütüphanesi’ndeki kitaplar, Birim’in faaliyetlerinin askıya alınması dolayısıyla Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm Fakültesi’ne verildi. Ülkemizde turizm alanında oluşturulan üç ihtisas kütüphanesinden biri olan TUGEV Kütüphanesi bundan böyle Kuşadası’nda okuyuculara hizmet sunacak.

Uzun bir süre atıl durumda olan Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı Kütüphanesi, TUYED üyesi Prof. Dr. Nazmi Kozak’ın girişimleri ve dönemin TUGEV Genel Sekreteri Dr. Özen Dallı’nın katkıları ile Haziran 2013 tarihinde Anadolu Üniversitesi Turizm Araştırma ve Uygulama Birimi’ne bağışlandı. Eskişehir’in Odunpazarı semtindeki Turizm Araştırma ve Uygulama Birimi binasında “Turizm Kitaplığı” adı altında hizmet sunmaya başlayan kütüphane, Birim’in yönetim görevine atama yapılmaması dolayısıyla kapandı. Birim binasının Anadolu Üniversitesi tarafından başka amaçlarla kullanılmak üzere kitapların tahliyesinin gündeme gelmesi ile “Turizm Kitaplığı”ndaki kitaplar Prof. Dr. Nazmi Kozak’ın girişimleri sonucu ülkemizin turizm alanındaki ilk dört yıllık okulu olan Kuşadası Turizm Fakültesi’ne devredildi.

Akademik turizm yayıncılığı alanında örnekleri kalmamış pek çok eseri barındıran TUGEV Kütüphanesi bundan böyle Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm Fakültesi’nde araştırmacılara hizmet sunacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adnan Menderes Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi Turizm Araştırma, Kuşadası, Kuşadası turizm, Kuşadası Turizm Fakültesi, TUGEV, TUGEV Kütüphanesi, Turizm Araştırma, Turizm Fakültesi, Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı, Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı Kütüphanesi, TUYED,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları