Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TTYD Başkanı Oya Narin, Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’a önerilerde bulundu!

24 Temmuz, 2018 | 14:13

TTYD Başkanı Oya Narin, Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'a önerilerde bulundu!

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oya Narin, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na atanan Mehmet Ersoy’u ziyaret etti. TTYD’den yapılan açıklamada, tahsislerle ilgili düzenlenemeler, esnek çalışma, finansman ve girdiler gibi konularda bakan Ersoy’a önerilerde bulunduklarını belirtti.

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oya Narin, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na atanan Mehmet Ersoy’u ziyaret etti. TTYD’den yapılan açıklamada, tahsislerle ilgili düzenlenemeler, esnek çalışma, finansman ve girdiler gibi konularda bakan Ersoy’a önerilerde bulunduklarını ifade edildi.

Oya Narin bakan Mehmet Ersoy’a yaptıkları ziyarette, “‘Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemindeki ilk Kültür ve Turizm Bakanlığı görevinin, sektörü ve turizm STK’larını iyi tanıyan başarılı bir iş insanı olarak Mehmet Ersoy’a tevdiinden büyük memnuniyet duyduk” ifadelerini kullandı.

TTYD Başkanı Narin, Mehmet Ersoy’a önerilerde bulundu

Yeni bakan Mehmet Ersoy ise sektörün içinden gelen bir temsilci olarak kendisinden beklentilerin yüksek olduğunu bildiğini ve bu beklentileri karşılamak için çalışacağını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı sisteminde hızlı karar alma imkanının olduğunu belirten bakan Mehmet Ersoy, kabinede bakanlar arasında çok iyi bir uyum yakalandığını ve bürokrasiye takılmadan birçok konunun hızlıca çözüme kavuşturulduğunu söyledi.

Temel önceliğinin kısa vadede turizm sektörünün iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesi ve iş yapmanın önündeki engellerin kaldırılması şeklinde tanımlayan bakan Ersoy, bu engellerin kaldırılmasının en önemli teşvik etkisi yapacağının altını çizdi.

TTYD esnek çalışma isteğinde

TTYD Başkanı Oya Narin görüşmede bakan Mehmet Ersoy’a bir görüş belgesi de sunduğu açıklandı.

Sunulan belgede, turizm sektörünün finansman ihtiyaçları, tahsis sürelerinin uzatılmasına ilişkin düzenlemeler, girdi maliyetleri, ihracatçı destekleri ve turizm sektöründe esnek çalışma düzenlemelerine ilişkin görüş ve önerilerin yer aldığı belirterek, “Bakanla düzenli olarak bir araya gelme ve birlikte çalışma arzusu vurgulandı.” denildi. Görüşmede ayrıca TTYD’nin en önemli misyonlarından biri olarak Turizm sektörüne yabancı yatırımcı çekilmesi için bakanlıkla işbirliği arzusu dile getirildi.

Ömer Arısoy ve Nadir Alpaslan’a da başarılar dilendi

Görüşme sonunda TTYD’nin hazırlamış olduğu “Turizmde Dönüşüm” programı ile kurum gündemindeki konuların en kısa sürede Bakan Ersy’un ekibiyle birlikte katılacağı bir çalışma toplantısında ele alınmasına karar verildi.

TTYD heyeti ayrıca 21 Temmuz 2018 günü Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcılığı’na atanan Ömer Arısoy ve Nadir Alpaslan ile de bir araya gelerek yeni görevlerinde başarılar diledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Nadir Alpaslan, Ömer Arısoy, Oya Narin, TTYD, Turizm sektörü, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları