Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tsunami tehlikesi olmayan tek ada: Samui

12 Nisan, 2012 | 13:47

Endonezya’da Sumatra adası açıklarında meydana gelen 8.6 ve 8.2 büyüklüğünde iki depremin ardından gözler tropik adalara çevrildi.

Koh Samui’de Tsunami riski yok!!!

Tsunami alarmının verildiği bölgelere gitmek istemeyen turistler, seyahat programlarını Tsunami tehlikesi olmayan tek adaya, Samui’ye, çevirdi.

Tayland körfezinin içinde kalması sebebiyle tsunami tehlikesinden uzak olan Samui en şanslı tropik ada olarak görülüyor.

Tayland’ın incisi Samui…

Tsunami riski taşımayan Samui adası, Tayland ‘ın incisi olarak adlandırılıyor.

Samui,deniz,kum,güneş tatilinin yanı sıra spor, kültür, alışveriş ve gezi gibi bir çok aktiviteleriyle dünyanın tüm adalarına büyük fark atıyor.

Ayrıca Samui adasında maymun, kelebek,timsah çiftlikleri gezisi, şelale turları, fil safarileri gibi birçok seçenek görmek de mümkün.

Samui’yi diğer adalardan ayıran bir diğer özellik ise doğal yaşamın korunması.

Adada hiçbir binanın yüksekliği Hindistan cevizi ağaçlarının boyunu geçmiyor. Böylece Samui Adası’nda doğal yapı korunmuş oluyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Endonezya Deprem, Koh Samui, Samui, Samui Adası, Samui Tatili, Tsunami, Tsunami riski, Tsunami Riski Olan Yerler, Tsunami Samui, Tsunami tehlikesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları