Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Trump’ın Küba politikası nasıl olacak?

10 Haziran, 2017 | 16:33

ABD Başkanı Donald Trump’ın, yeni Küba politikasını önümüzdeki Cuma günü Miami’deki programında açıklaması bekleniyor.

NationalTurk’ün haberi;

Barack Obama döneminde yumuşayan Küba – ABD ilişkilerinin tekrar gözden geçirildiği ve büyük ihtimalle Trump’ın bu yumuşamaya aykırı hareket edeceği bildirildi.

Yetkililer, daha önce Trump’ın, ABD’nin Obama yönetimini suçlayan eleştirilerini hatırlatarak Küba’ya tek taraflı taviz vermeyeceğini ilan edeceğini belirtti.

Obama yönetiminin girişimleri ile Fidel Castro’nun 1959’daki devriminden bu yana ABD ile Küba arasındaki gerginlik ilk kez ortadan kalkma sinyalleri vermişti. Görev süresince eski Başkan Barack Obama, tutsaklarla Küba hükümeti arasında görüş alışverişinde bulundu, Havana ile diplomatik ilişkileri tekrar kurdu ve 1928’den bu yana Küba’yı ziyaret eden ilk ABD başkanı oldu.

Şubat 2018’de istifa edeceğini söyleyen Küba Devlet Başkanı Raul Castro, hükümetinin “Başkan Donald Trump’ın yeni hükümeti ile ortak çıkarlar konusunda saygın bir diyalog ve işbirliğini sürdürmesini” istediğini söyledi.

Beyaz Saray basın sekreteri Sean Spicer ise Şubat ayında yaptığı açıklamada, Küba’ya karşı daha sert bir duruş sergileyeceklerini ifade etmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Donald Trump, Küba, Küba ABD, Raul Castro, Sean Spicer,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları