Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Trump, ABD İle Küba Arasındaki Normalleşme Sürecini Durdurdu

16 Haziran, 2017 | 23:59
Donald Trump Küba ve ABD

Donald Trump Küba ve ABD

 

Obama ile 2015 yılında Küba‘ya uyguladığı ambargoyu kaldıran ABD, Küba ile ilişkilerinde “normalleşme sürecine” girmişti. Bugün Trump ABD ile Küba arasındaki normalleşme sürecini durdurdu.

Trump Basın Toplantısında ABD ile Küba Arasındaki Normalleşme Sürecini İptal Ettiğini Açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump Miami’de düzenlenen basın toplantısında, Kübalı – Amerikalıların” Castro rejiminin gerçek ve gaddar yüzüyle ilgili anlatacak acılı ancak önemli bir hikayeleri olduğunu” belirtti ve şöyle devam etti;

” Yatırım ve turizmden elde edilen kar doğrudan orduya gidiyor. ABD dolarının Küba vatandaşlarından faydalanan ve onları taciz eden bir askeri yönetimi desteklemesini istemiyoruz.”  Trump ayrıca iki ülke arasındaki ticari ilişkilerle ilgili olarak da ” Amerikan dolarlarının Castro rejiminin ana kaynağı olan askeri ve istihbarat birimlerine akmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz.” dedi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Donald Trump, Küba, Normalleşme Süreci,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları