Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TRT’nin “Turizm ve Belgesel” kanalı çok yakında

12 Ekim, 2009 | 10:51

TRT logo TRT’nin “turizm ve belgesel” kanalı çok yakında izleyicilerle buluşacak…

Kanal Koordinatör Vekili Hüdayi Yılmazkan, yaptığı açıklamada, Türk izleyicisinin belgesel ihtiyacını karşılamayı ve şifresiz, kaliteli yayınla Türkiye’yi yurt dışında tanıtmayı amaçladıklarını belirterek “Yeşil renk tüm dünyada doğayı ve çevreyi simgeler. Yeşil kuşak dediğimiz belgeselleri bu isimle andık. Amacımız insanların daha çok belgesel seyretmesi. İnsanlar arka arkaya tarih, arka arkaya doğa, arka arkaya kültür sanat belgeseli seyretmek istemezler. Her gün yeşil kuşak ya da sarı kuşak bir sonraki saatte yayınlanacak. Dolayısıyla aynı saatte televizyon başına geçen bir izleyici haftanın farklı günleri aynı saatte farklı belgeselleri izleyebilecek. Amacımız, sinema gibi uzun emek ve para isteyen belgesellerin çöpe atılmaması. Diğer televizyon kanalları programları pazartesi günü yeniler, biz pazar günü yenileyeceğiz. Cumartesi pazar günleri belgesele zaman ayırabilecek izleyicilerin bir haftada 15 günlük belgesel izlemesini amaçlıyoruz” dedi.

Hüdai Yılmazkan, mor rengin toplum ve portreler, mavinin seyahat ve turizm, sarının kültür ve sanat, kırmızının bilim, araştırma, haber ve spor, turkuvazın tarih ve arkeoloji, turuncunun amatör belgeselleri simgelediğini kaydetti.

Sabah 09.00 ve 10.00 saatleri arasında Rusça, Almanca, Fransızca ve İngilizce yayınlar yapacaklarını açıklayan Yılmazkan, bu yayınların Türkiye’yi tanıtan yayınlar olacağını ve her dilde 15 dakika süreceğini kaydetti.

Çok dilde yayında bir sonraki aşamanın “tüm belgeselleri 2 dilde yayınlamak” olduğunu ifade eden Hüdai Yılmazkan, “1 Ocak itibariyle tüm belgesellerimizi Türkçe ve İngilizce yayınlamayı hedefliyoruz. Uydudan yayın yapacağımız için kumanda üzerinden dil seçeneğini belirleyenler İngilizce ve Türkçe izleyebilecek” dedi.

Yılmazkan, 24 saat yayın yapacak kanalın isminin de vatandaşlardan gelen önerilerle tespit edileceğini, seçici kurul tarafından belirlenecek ismi bulanların tatille ödüllendirileceğini, ayrıca çeşitli önerilerde bulunan katılımcılardan 70 kişiye de çekilişle tatil hediyesi verileceğini sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hüdayi Yılmaz, Sektörel Turizm Haberleri, TRT, TRT Belgesel Kanalı, TRT Turizm Kanalı, TRT Turizm ve Belgesel Kanalı, Turizm, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları