Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Troya Yılı, ITB Berlin Fuarı’nda büyük ilgi gördü

13 Mart, 2018 | 14:07

Troya Yili ITB Berlin Fuarinda buyuk ilgi gordu

Bu yıl 52. kez kapılarını açan ve dünyanın en büyük ve en prestijli turizm etkinliği olarak kabul edilen ITB Berlin Fuarı’nda, 2018 Troya Yılı büyük ilgi gördü.

ITB Berlin Fuarı’na UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girişinin 20. yıldönümü nedeniyle ilan edilen ‘2018 Troya Yılı’ damgasını vurdu. Türk turizminin en önemli destinasyonlarının tanıtıldığı Almanya’daki fuarda, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından başlatılan ‘2018 Troya Yılı’ fuara gelen ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti.

Troya Yılı kapsamında tarihi 5 bin yıl öncesine dayanan dünyanın en önemli antik kentlerinden sayılan Troya başta olmak üzere Çanakkale ilinin bütün destinasyon alanları da fuara gelenlere tanıtıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katıldığı ve bu sene 52. düzenlenen ITB Berlin Fuarı’nda Türkiye’ye 3 bin 79 metrekarelik devasa bir stant ayrıldı.

ITB Berlin’de Türk standını Kurtulmuş açtı

Türk standının açılışını yapan Numan Kurtulmuş, “Troya’dan Osmanlı’ya kadar 24 büyük medeniyete ev sahipliği yapan ülkemizin, her yerinden tarih ve kültür fışkırmakta” dedi.

ITB Berlin Fuarı’nda en büyük ilgiyi ise standımızdaki 6 metre yüksekliğindeki Troya atı gördü. Fuara gelen ziyaretçiler, Troya atının ile fotoğraf çektirerek, Türkiye ile ilgili çeşitli bilgiler aldı. Truva atı, fuara gelen binlerce kişinin büyük ilgisiyle karşı karşı kaldı.

Troya, ITB Berlin’de sunumlarla anlatıldı

ITB Berlin Fuarı süresince, 2018 Troya Yılı başlığında dünyanın en önemli antik yerleşimlerinden bir olan, tarihi MÖ 3000’lere uzanan Troya Antik Kenti’nin, binlerce yıl öteden gelen ilhamı ve dünyanın 7 kıtasına yayılmış olan uluslararası bilinirliliği başta olmak üzere bölgenin kültürel, doğal, tarihsel değerlerini anlatan sunumlar yapıldı.

Troya’nın hoşgörü kültürü ile Anadolu’nun kadim değerinin dünyaya yön verdiği fuara gelen ziyaretçilere çeşitli sunumlar yapılarak vurgulandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2018 Troya Yılı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ITB Berlin Fuarı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Numan Kurtulmuş, Troya Antik Kenti, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları