Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TripAdvisor’a Yeni Sıralama Sistemi Geliyor

04 Ağustos, 2017 | 11:31

Tripadvisor Yemek Siparişi

Tripadvisor’ın oteller için yeni “en iyi değer sıralama sistemi” güçlü seyahat web sitesinin tarihindeki muhtemelen en yıkıcı hareket olarak lanse ediliyor.

TripAdvisor’a Yeni Sıralama Sistemi Geliyor

Yeni sistemin en iyi değer (best value) sıralaması; otel derecelendirmeleri, fiyatlar, rezervasyon popülerliği, marka çekiciliği ve konumu, ayrıca kullanıcıların kişisel tercihini de göz önüne alacak.

Yeni sistem sitenin varsayılanı haline geldi ancak sitenin kullanıcıları istedikleri zaman varsayılanı değiştirebilecek. Bu şu anlama geliyor, site kullanıcıları tamamen kullanıcılarının derecelendirmesine dayanan gezgin popülerlik sıralamasını kullanmaya devam edebilirler.

Daha değer tabanlı bir sisteme geçmek Tripadvisor’ın gezginlerin paylaşım ve derecelendirmesine dayanan site kurucu değerlerinden uzaklaştığının göstergesi niteliğinde.

TripAdvisor bu değişimin daha ilgili sonuçlar sağlama ihtiyacından kaynaklandığını belirtiyor, çünkü internet gittikçe takip etmesi zor bir yer haline geliyor ve kullanıcılar istediklerine kısa yoldan ulaşma arayışında oluyorlar.

Tripadvisor’dan bir sözcü ise “Bir yolcu için onun önceliklerine dayalı olarak listenin başında gösterilen bir oteller, başka biri için listenin başında gösterilen otellerden farklı olabilir. Esasen hepsi her gezgini doğru otelle eşleştirmekle ilgilidir”. diye belirtti.

 

Kaynak; 1

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
En İyi Değer Sıralama Sistemi, TripAdvisor, Yeni Sıralama Sistemi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları