Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Travel Turkey İzmir’e bu yıl büyük katılım

19 Kasım, 2012 | 13:33

İzmir, turizmcilerin büyük buluşmasına hazırlanıyor.

6–9 Aralık 2012 arasında düzenlenecek Travel Turkey İzmir, yerli ve yabancı turizm profesyonellerini biraraya getirecek. 2013 turizm sezonunun başladığı yer olacak fuara, bu yıl Güney Kore, Endonezya, Maldivler, Makedonya, Umman ve Sri Lanka ilk defa olmak üzere 20’ye yakın ülke ve 60’tan fazla ilden 700’ü aşkın firma katılıyor.

İlk defa düzenlendiği 2007 yılında 185 firmayla başlayan ve her yıl katılımcı sayısını katlayarak arttıran fuar, dünyanın ve Türkiye’nin farklı destinasyonlarından turizm profesyonellerini ağırlamaya hazırlanıyor. Travel Turkey İzmir, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Ticaret A.Ş. (İZFAŞ), Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Hannover Messe International İstanbul işbirliğiyle düzenleniyor. Daha öncekiler Şanlıurfa, Trabzon, Denizli, Ordu, Osmaniye ve Kütahya’nın ardından bu yılki partner il Kastamonu. Birincisinden beri sırasıyla Yunanistan, KKTC, Saraybosna Kantonu, Hırvatistan, Zagreb ve Hollanda’nın partner ülke olduğu fuarda bu yıl Karadağ yer alacak. Yeni sezona ilişkin bağlantıların kurulacağı Travel Turkey İzmir, İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nın bütün hollerinde düzenlenecek.

Fuara bu yıl katılan ülkeler şunlar: Almanya, Bosna Hersek, Endonezya, Güney Afrika, Güney Kore, Hırvatistan, Hindistan, KKTC, Malezya, Maldivler, Makedonya, Sri Lanka, Tunus, Türkiye, Umman, Ürdün ve Yunanistan. Ziyaretçi çalışması yapılan ülkeler ise Almanya, Azerbaycan, Danimarka, Güney Afrika, Hindistan, İspanya, İtalya, Kanada, Tataristan ve Uganda. Türkiye’ye gelen turist sayısını, turist gönderen ülke sayısını ve nitelikli turist sayısını arttırma hedefiyle bu yıl çok farklı ülkelerden gelen ve turizm satın almacısı niteliği taşıyan 50’in üzerinde misafir ağırlanacak. Fuarda otel ve seyahat acentelerinin yanısıra kalkınma ajansları, belediyeler, otel ekipmanları tedarikçileri, araba kiralama ve havayolu şirketleri, deniz ve kültür turizmi, kongre, inanç, sağlık, eğitim, yatçılık, golf, kış sporları, gastronomi gibi alanlardan çeşitli kurum ve kuruluşlar, valilikler, Kültür Turizm il müdürlükleri yer alacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Bosna Hersek, Endonezya, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, Hırvatistan, İzmir, İzmir 2013, İzmir fuar, KKTC, Makedonya, Maldivler, Malezya, Sri Lanka, Travel, Travel Turkey, Travel Turkey 2012, Travel Turkey İzmir, Travel Turkey İzmir 2012, Tunus, Turkey, Türkiye, Umman, Ürdün, Yunanistan,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları