Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmciler Travel Turkey İzmir Fuarı’nda buluşacak

02 Aralık, 2009 | 13:04

Turizm Fuarı İzmir’de 10-13 Aralık 2009 tarihleri arasında düzenlenecek Travel Turkey İzmir Fuarı, yerli ve yabancı turizm profesyonellerini bir araya getirecek.

İZFAŞ’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, İZFAŞ, Hannover Messe İnternational ve TÜRSAB’ın birlikte gerçekleştirdiği ve Türkiye’nin tek ”İncoming fuarı” Travel Turkey İzmir, 2010 turizm sezonunun başladığı yer olacak.

Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nın tüm hollerinde birden gerçekleşecek olan fuarda, 2010 sezonuna ilişkin bağlantılar kurulacak. Fuara 15 ülke, 50 ilden 360 firma katılacak.

Bu yılki fuara Türkiye’den Denizli, Bosna Hersek Cumhuriyeti’nden Saraybosna fuar partneri statüsüyle katılacak.

10-13 Aralık 2009 tarihleri arasında gerçekleşecek fuarı, Türkiye’ye yurt dışından turist getiren turizm acentelerinin temsilcileri de özel davetli olarak ziyaret edecek.

-10 ÜLKEDEN SATIN ALMA HEYETİ-

Geçen yılki organizasyonda 250 özel davetliyi ağırlayan fuar, bu yıl aynı uygulamayı devam ettiriyor. Türk Hava Yolları ve Hilton İzmir destekleriyle gerçekleştirilen özel davetli (Hosted Buyer) Programı çerçevesinde, özel konuk statüsüyle fuara davet edilen yabancı turizmcilere, fuar kapsamında düzenlenecek workshop programlarıyla, Türk turizmcilerle buluşma, bağlantı kurma olanağı sağlanıyor.

Travel Turkey İzmir, bu yıl yeni bir satın alma çalışması daha başlatıyor. Slovenya, Yunanistan, Libya, Hırvatistan, İran, Sırbistan, Bosna Hersek, Suriye, Rusya ve KKTC’den satın alma heyetleri konaklama ve ulaşım masrafları karşılanarak İzmir’e getiriliyor.

Bu yıl yapılacak bir başka yeni uygulamaysa Türkiye’deki turizm profesyonellerine yönelik olarak düzenlenecek ”Turizm Heyetleri Programı”. Turizm sektörünün nabzını tutan Bodrum, Marmaris, Çeşme, Fethiye, Kuşadası, Didim, Antalya, Side, Kapadokya, Denizli, Afyon, Balıkesir gibi merkezlerden, bölge ticaret oda ve birlikleri aracılığıyla davet edilen turizm heyetlerinin fuarı ziyaret etmesi planlanıyor.

Böylece turizm sektörüne yeni lokasyonlar kazandırmak ve ülke tanıtımına katkıda bulunmak için yola çıkan Travel Turkey İzmir, bu yıl temel amacına bir adım daha yaklaşıyor.

Fuarın önceki yılki partnerleri KKTC ve Trabzon olmuş, organizasyona 324 firma katılmış ve 12 bin 534 kişi fuarı ziyaret etmişti. Fuara 35 ülkeden, sektöre yön veren turizm profesyonelleri gelmiş ve İzmir’de çeşitli temaslarda bulunmuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afyon, Antalya, Balıkesir, Bodrum, Çeşme, denizli, Didim, Fethiye, İzmir, Kapadokya, Kuşadası, Marmaris, Sektörel Turizm Haberleri, Side, Travel Turkey İzmir Fuarı, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları